Carrefour przekazał ciężarówkę-chłodnię Bankowi Żywności w Krakowie

Carrefour Polska ufundował kolejny samochód-chłodnię - tym razem na rzecz Banku Żywności w Krakowie. Wręczenie pojazdu miało miejsce podczas uroczystej gali urodzinowej, zorganizowanej w ramach obchodów 20-lecia istnienia krakowskiej organizacji.

– W tym roku zarówno Carrefour Polska jak i Federacja Polskich Banków Żywności obchodzą swoje 20-lecie działalności. Cieszę się, że możemy razem zapobiegać marnowaniu żywności i angażować się na rzecz potrzebujących w całym kraju – powiedział podczas wydarzenia Robert Noceń, sekretarz generalny Carrefour Polska.

Przypomniał, że w 2016 r. w sklepach Carrefour w województwie małopolskim zebrano prawie 60 tys. kg żywności o łącznej wartości blisko pół miliona złotych. - To świetny wynik, ale wierzę, że dzięki wsparciu Fundacji Carrefour i ufundowaniu ciężarówki-chłodni pomoc ta będzie miała jeszcze większy zasięg. Jestem przekonany, że nasza współpraca będzie nadal przebiegać owocnie, a wsparcie Carrefour pozwoli docierać z pomocą do ludzi, który znajdują się w trudnej sytuacji - uważa.

Carrefour od początku swojej działalności w Polsce, czyli od 1997 r., współpracuje z Federacją Polskich Banków Żywności, realizując liczne inicjatywy mające na celu przeciwdziałanie marnotrawstwu żywności. W 2015 r. Carrefour sformalizował swoje działania i podpisał ogólnopolską umowę z Federacją Polskich Banków Żywności regulującą kwestie przekazywania produktów spożywczych. Na terenie całego kraju hipermarkety i supermarkety Carrefour przekazują regularnie produkty spożywcze do Banków Żywości. Ponadto Carrefour co roku wspiera ogólnopolskie zbiórki żywności, udostępniając przestrzeń i promując zbiórki na terenie sklepu i w mediach.

W 2002 r. Fundacja Carrefour przekazała pierwszy grant na zakup ciężarówek-chłodni dla lokalnych Banków Żywności. Dzięki wsparciu Fundacji Carrefour Banki Żywności zakupiły już 16 ciężarówek. W 2016 r. Fundacja Carrefour przekazała grant w wysokości 125 tys. euro na zakup 7 ciężarówek-chłodni dla lokalnych Banków Żywności.

Carrefour za zaangażowanie na rzecz najbardziej potrzebujących otrzymał wyróżnienie z okazji 20-lecia Federacji Polskich Banków Żywności. Nagroda miała na celu wyróżnienie przedsiębiorstw, które najaktywniej wspierają Federację Polskich Banków Żywności w ich działalności. Ponadto, za swoją współpracę z Bankami Żywności Carrefour Polska otrzymał tytuł „Dobroczyńca roku”.

 

Katarzyna Pierzchała 5187 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.