W Czechach powstanie największe centrum outlet

Neinver ogłosił datę otwarcia centrum Prague The Style Outlets. Największe centrum wyprzedażowe w stolicy Czech zostanie otwarte 26 kwietnia 2018 r.

Neinver specjalizuje się w inwestycjach na rynku nieruchomości, budowaniu obiektów handlowych i zarządzaniu. Firma jest jedynym z największych w Europie operatorem centrów outlet, a także liderem tego sektora w Hiszpanii i Polsce. Praskie centrum jest wspólnym projektem Neinver i spółki The Prague Outlet.

Centrum Prague The Style Outlets ma doskonałą lokalizację - jest oddalone niespełna 5 minut od międzynarodowego lotniska w Pradze i 25 minut od centrum miasta. To będzie największe centrum outlet w Czechach. Pierwsza faza obejmuje 20 tys. mkw. powierzchni handlowej, 115 salonów i 2400 miejsc parkingowych. Realizacja fazy drugiej zwiększy łączną powierzchnię do 30 tys. mkw. i 190 salonów. Dla klientów Prague The Style Outlets powstanie również plac zabaw oraz specjalna strefa wypoczynkowa. W obiekcie dostępne będzie też Wi-Fi oraz punkt zwrotu podatku VAT.

- The Style Outlets będzie pierwszym centrum tej wyjątkowej marki dla klientów w Czechach - mieszkańców i turystów. Poza ofertą handlową, zapewni też atrakcyjną, przyjazną atmosferą oraz bogatą ofertę usług dodatkowych - mówi Sebastian Sommer, business development director w firmie Neinver. - Otwarcie centrum Prague The Style Outlets będzie zwieńczeniem procesu modernizacji całego obiektu i zmian w wystroju wnętrz. Powstaną też dodatkowe obszary usług publicznych – dodaje.

Centrum znajduje się w jednym z najpopularniejszych turystycznych regionów Europy, które corocznie odwiedza ponad 7 mln turystów. Dodatkowym atutem jest duży obszar oddziaływania obiektu, obejmujący 4,6 mln osób w promieniu 90-minut jazdy, z dogodnymi połączeniami komunikacją publiczną.

Prague The Style Outlets to inwestycja rzędu ponad 70 mln euro. Po jej ukończeniu
na miejscu powstanie do nawet 700 miejsc pracy. Jeszcze przed otwarciem Neinver planuje zorganizowanie specjalnych targów pracy.

Firma Neinver, zarządzająca obecnie w Europie 15 centrami outlet o łącznej powierzchni 293,5 tys. mkw., przygotowuje obecnie projekty outletowe również na innych rynkach europejskich: holenderskim w Amsterdamie i polskim – w Bydgoszczy, dzięki współpracy z Carrefour Polska w zakresie zarządzania centrum Metropolitan Outlet. Ponadto w Niemczech pracuje nad rozwojem drugiej fazy budowy Halle Leipzig The Style Outlets, a ostatnio została wyłącznym operatorem Fashion Outlet Montabaur, po podpisaniu długoterminowej umowy partnerskiej
z Fashion Outlet Grundbesitz.

Katarzyna Pierzchała 1775 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }