Kolejna sieć rezygnuje z jajek "trójek"

Polska Grupa Supermarketów, która skupia sklepy pod szyldami Top Market, Delica i Minuta8, wycofa ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego.

PGS poinformowała o swojej decyzji dostawców i dała im 20 miesięcy na zmianę metod hodowli.

- Decyzja wiąże się z nowo przyjętą strategią Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, która dotyczy m.in. dbania o środowisko naturalne - uzasadnia swoją decyzję PGS. - Z powodów zobowiązań biznesowych oraz chęci utrzymania pozytywnych relacji pomiędzy Grupą a dostawcami, nowe zasady nie zostaną wdrożone bezzwłocznie - tłumaczy Polska Grupa Supermarketów w komunikacie.
Grupa przypomniała też, że w ofercie sklepów Top Market, Delica i Minuta8, cały czas dostępne są zarówno jaja z
chowu ściółkowego, oznaczonych liczbą 2, chowu wolnowybiegowego ("jedynki") oraz ekologicznego (0).

Decyzje o rezygnacji ze sprzedaży jaj klatkowych ogłosiły już inne sieci, m.in. Tesco, Intermarché, Aldi, Carrefour czy Piotr i Paweł.

Pisaliśmy o tym w Handlu Extra m.in. tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/201788,jajka-trojki-znikna-takze-z-polek-tesco

http://handelextra.pl/artykuly/201483,intermarche-bez-jajek-trojek

http://handelextra.pl/artykuly/200211,makro-wycofuje-sie-ze-sprzedazy-jaj-z-chowu-klatkowego

http://handelextra.pl/artykuly/199303,piotr-i-pawel-bez-jajek-trojek

http://handelextra.pl/artykuly/198570,carrefour-wycofuje-jajka-z-chowu-klatkowego

 

Magdalena Weiss 1141 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }