Unilever znów kupuje

Po raz trzeci w ciągu miesiąca brytyjsko-holenderski koncern ogłasza przejęcie spółki. Tym razem jest to brazylijska firma Mãe Terra, istniejący od 1979 r. producent organicznej żywności, płatków zbożowych, ciastek, przekąsek i produktów kulinarnych.

Nie podano kwoty transakcji.

To kolejny krok Unilevera na drodze do rozbudowania asortymentu w segmencie "bio". Brazylia jest piątym największym rynkiem świata dla tego typu produktów.

We wrześniu Unilever ogłosił przejęcie brytyjskiego producenta herbat organicznych Pukka Herbs, również za nieujawnioną kwotę.

Natomiast pod koniec miesiąca ogłosił zakup południowokoreańskiego producenta kosmetyków firmy Carver Korea. Wydał na ten cel 2,27 mld euro.

O poprzednich akwizycjach producenta pisaliśmy w Handlu Extra tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/203538,unilever-znowu-kupuje

Magdalena Weiss 1141 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }