Stokrotka ma już 400 sklepów

W czwartek 28 września w miejscowości Ryki, Stokrotka otworzyła 400. placówkę. Sieć planuje otworzyć jeszcze co najmniej 40 nowych sklepów w tym roku, tak aby zakończyć go liczbą 444 placówek.

Nowa strategia rozwoju, od momentu jej wdrożenia przez Stokrotkę w 2013 r., umożliwiła sieci podwojenie liczby dotychczas posiadanych sklepów.

Firma utrzymuje tempo otwarć nowych placówek dzięki dwóm formatom sklepów: supermarket i market, które są wspierane przez własną logistykę sieci.

- Bogata oferta produktów świeżych i regionalnych możliwa była do zaoferowania, właśnie dzięki wdrożeniu przez nas najnowocześniejszych rozwiązań w obszarze logistyki. To one wspierają dynamiczny rozwój organiczny sieci – wyjaśnia Dariusz Kalinowski, prezes zarządu Stokrotki.

400. sklep Stokrotki działa od dziś w miejscowości Ryki przy ul. Warszawskiej. Sieć stanowi część detaliczną Grupy Kapitałowej Emperia, której koordynatorem jest Emperia Holding, notowana od 2002 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Stokrotka powstała w 1994 r. w Lublinie, a obecnie obejmuje swym zasięgiem teren całego kraju. Pierwszy jej supermarket powstał w Łęcznej koło Lublina w 1996 r. Obecnie sieć ma 400 sklepów w formacie supermarket i market zlokalizowanych na osiedlach, w mini-centrach i galeriach handlowych. Typowe placówki mają od 200 mkw. do 1 tys. mkw. powierzchni sprzedaży i oferują od 4 do 10 tys. pozycji asortymentowych, w tym artykuły spożywcze, kosmetyki, chemię i alkohol oraz produkty świeże: pieczywo, wędliny, owoce i warzywa. Dopełnieniem oferty są produkty lokalne, wytwarzane w regionach, w których zlokalizowane są sklepy sieci, a także produkty należące do marki własnej.

W 2013 r. firma uruchomiła własną sieć logistyczną z centrum dystrybucji w Teresinie koło Warszawy. W I kwartale 2016 r. rozpoczęło działalność drugie centrum dystrybucyjne w Lublinie. Ostatnio o planach sieci pisaliśmy tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/202518,emperia-przyspiesza-z-otwarciami

Katarzyna Pierzchała 3192 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }