Znamy już Herosów Polskiej Przedsiębiorczości

Pierwsza edycja plebiscytu zorganizowanego przez Grupę Eurocash dla przedsiębiorców prowadzących niezależne sklepy detaliczne rozstrzygnięta.

Celem Plebiscytu „Herosi Polskiej Przedsiębiorczości” jest wyróżnienie i promocja działających w handlu detalicznym polskich przedsiębiorców, którzy prowadzą swój biznes z zaangażowaniem i pasją.

Grupa Eurocash chciałaby również za jego pomocą zachęcać współpracujących z nią detalistów do wzmacniania partnerskich relacji z klientami ich sklepów oraz zaprezentować historie i ludzi, którzy stoją za sukcesami biznesowymi.

W Plebiscycie „Herosi Polskiej Przedsiębiorczości” wyróżniane są dobre praktyki w pięciu kategoriach wyróżniających polski handel detaliczny: wszechstronny, rodzinny, lokalny, przyjazny i zaangażowany.

Każdy z uczestników konkursu miał za zadanie przekonać swoich klientów, żeby oddawali na niego głosy. W sumie na 130 przedsiębiorców zgłoszonych w konkursie oddano ponad 331892 tys. głosów.

Plebiscyt „Herosi Polskiej Przedsiębiorczości” miał dwuetapową formułę. Po zakończeniu głosowania internautów 50 przedsiębiorców (10 w każdej z 5 kategorii konkursowych) z największą liczbą głosów oraz ich historie trafiły pod obrady Jury. Gremium w składzie: Luis Amaral - prezes zarządu Grupy Eurocash, Waldemar Nowakowski - prezes zarządu Polskiej Izby Handlu, Andrzej Malinowski - prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, Monika Dąbrowska – prezes zarządu Polskiej Organizacji Franczyzodaców, prof. Witold Orłowski – rektor Uniwersytetu Vistula, prof. Henryk Mruk z Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, dr Marta Ziółkowska ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Agnieszka Bacińska - prezes Walk PR 20 września wybrało zwycięzców.

Ich nazwiska ogłoszono podczas organizowanego przez Eurocash Kongresu Przedsiębiorców Polskich, 26. września, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Oto oni:

Kategoria wszechstronny:
Spółdzielnia Bystrzanka z Bystrej
Jura Karolina Krauze Jacek Kalina s.c. z Turowa
A.R.M. Hurt-Detal z Bisztynka

Kategoria rodzinny:
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Rarytas Plus z Piły
PHU "Na Górce" Anna Dziekońska ze Szczytna
Sklep Wielobranżowy "Ania" Anna Wnuk z Ostrorogu

Kategoria lokalny:
Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Sieniawie
Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Sędziszowie Młp.
Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Wielopolu Skrzyńskim

Kategoria przyjazny:
Gramar - Grażyna Fejdasz z Dydni
Market Łegajny Anna Michalska z Łegajn
“Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców z Lidzbarka Warmińskiego

Kategoria zaangażowany:
Awis Sp. z o.o. sp.k. z Brzeźnicy
Firma Handlowa "D&S" Drapała, Szerląg sp. Jawna z Waleńczowa
Stacja Paliw Tankcar Sp. J. D. Kalek, A. Łyźniak z Ciężkowic

Zwycięzcy w każdej z pięciu konkursowych kategorii na dalszy rozwój swojego biznesu otrzymają po 40 tys. zł. Zajęcie drugiego miejsca zostanie nagrodzone kwotą 20 tys. zł, a trzeciego – 10 tys. zł.

Joanna Hamdan 6189 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }