"Podziel się Dobrym Posiłkiem" w Carrefourze

Carrefour dołączył do akcji "Podziel się Dobrym Posiłkiem", organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności oraz firmę Danone. W najbliższy piątek i sobotę w sklepach sieci w całej Polsce będzie prowadzona zbiórka żywności.

Ponad 17 mln posiłków potrzebującym dzieciom w całej Polsce. W tym roku po raz pierwszy rozszerzono działania o elementy edukacyjne. Zebrane produkty zostaną przekazane podopiecznym świetlic środowiskowych. Placówki te otrzymają także materiały edukacyjne dla najmłodszych.

Wolontariusze Banków Żywności szczególnie polecają przekazywanie produktów o wydłużonym terminie spożycia, które pozwolą na przygotowanie zdrowych, pożywnych posiłków.

Carrefour Polska po raz kolejny dołączył do ogólnopolskiej zbiórki. - Od wielu lat współpracujemy z Federacją Polskich Banków Żywności, a ten rok jest dla nas szczególny, gdyż razem świętujemy jubileusz dwudziestolecia działalności w Polsce – mówi Barbara Kowalska, dyrektor ds. jakości i zrównoważonego rozwoju Carrefour Polska.

Na terenie całego kraju hipermarkety i supermarkety Carrefour przekazują produkty spożywcze do Banków Żywości, a na terenach sklepów organizowane są szeroko promowane ogólnopolskie zbiórki żywności. Od 2013 r. Carrefour Polska prowadzi program „Stop Marnotrawstwu”, którego celem jest walka z codziennym marnotrawstwem na każdym szczeblu funkcjonowania firmy, a także promowanie tej idei wśród klientów i dostawców.

W 2016 r. Fundacja Carrefour przyznała już trzeci grant dla Federacji Polskich Banków Żywności na zakup specjalistycznych ciężarówek-chłodni, niezbędnych do transportu świeżej żywności. Dzięki wsparciu Fundacji do tej pory kupiono już 16 specjalistycznych samochodów.

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 800 sklepów w 5 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 tys. GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Do akcji "Podziel się Posiłkiem" przyłączyły się też inne sieci, w tym Intermarché, o czym pisaliśmy tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/203585,intermarche-przylacza-sie-do-akcji-podziel-sie-posilkiem

 

Katarzyna Pierzchała 5193 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.