Frosta rusza z kolejną inwestycją w Bydgoszczy

Ledwo uruchomiono nową linię produkcyjną w świeżo oddanej do użytku hali rozbudowanej fabryki Frosty w Bydgoszczy, już producent poinformował o kolejnym przedsięwzięciu.

Zdjęcie: Rozbudowana fabryka i biura Frosty w Bydgoszczy

W latach 2018 - 2019 w bydgoskiej fabryce Frosty powstanie centrum usług wspólnych. Zajmie się obsługą działów księgowości, obsługi klienta i - ewentualnie - IT dla całej firmy. Jak poinformował Handel Extra Mirosław Ranosz, dyrektor fabryk grupy Frosta, już 1 października zacznie pracę specjalnie zatrudniony w celu realizacji tego projektu menedżer. Na razie producent nie zdradza kwoty, jaka zostanie zainwestowana ani liczby pracowników, którzy zostaną zatrudnieni.

- Będą oni angażowani stopniowo, wraz z odchodzeniem na emeryturę doświadczonych pracowników w niemieckich działach Frosty, zajmujących się teraz zadaniami, które zostaną przeniesione do Bydgoszczy - powiedział Mirosław Ranosz. Dodaje, że firma będzie szukać pracowników, którzy poza kompetencjami branżowymi dysponują znajomością języków angielskiego, niemieckiego, włoskiego.

Nowa inwestycja została zapowiedziana tuż po uroczystym oddaniu do użytku nowej hali produkcyjnej o powierzchni 5,5 tys. mkw. Wraz z dotychczasową powierzchnią produkcyjną obiekt ma już 19,5 tys. mkw. Inwestycja pochłonęła 65 mln zł i zwiększy zatrudnienie o 80 pracowników. Na razie nowo przyjętych i już dopuszczonych do produkcji osób jest 40, pozostałe przechodzą szkolenia. Obecnie moce produkcyjne zakładu w Bydgoszczy, który jest jednym z czterech należących do firmy (pozostałe znajdują się w Niemczech) wynoszą 45 tys. ton rocznie. W ciągu 3-5 lat, po osiągnięciu docelowych mocy nowej linii mają wzrosnąć do nawet 65 tys. ton.

Zakład w Bydgoszczy specjalizuje się w produkcji mrożonych potraw z ryb panierowanych oraz ryb z sosami na rynki Polski oraz kilkunastu krajów europejskich. Planowane jest rozszerzenie asortymentu o nowatorskie produkty, o których wprowadzeniu Frosta poinformuje w 2018 roku.

W 2016 roku producent uzyskał w Polsce 555 mln zł przychodów ze sprzedaży (wzrost o prawie 11 proc.) oraz 32 mln zł zysku netto ( wzrost o 17,4 proc. wobec 2015 roku). Zatrudnia obecnie niemal 700 osób.

Magdalena Weiss 1071 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }