Poseł Śniadek o niedzielach: ''decyzja zapadła''

Zakupy będą możliwe tylko w co drugą niedzielę, być może już od 1 stycznia. Poinformował o tym Janusz Śniadek, przewodniczący sejmowej podkomisji ds. rynku pracy, która dziś wieczorem będzie debatować o regulacji handlu w niedziele.

Poseł Śniadek (PiS) oznajmił w środę, że decyzja w sprawie wolnych niedziel już zapadła. Poinformował o tym na antenie Radia Tok Fm. - Od 1 stycznia zakupy będą możliwe tylko w co drugą niedzielę. Jest już w tej sprawie polityczna decyzja – mówił.

Podkreślił, że PiS od kilku miesięcy zastanawiał się, w jakim kierunku powinny iść zapisy o zakazie handlu. „Solidarność" chciała ograniczenia we wszystkie niedziele, pojawiały się też propozycje skrócenia czasu pracy do 14.

Ostatecznie zdecydowano, że zakupy będą możliwe tylko w co drugą niedzielę. Śniadek ma o tym poinformować dziś wieczorem (28.09) podczas posiedzenia sejmowej podkomisji ds. rynku pracy.

Śniadek zapewnił, że prace nad ustawą zostaną teraz przyspieszone, a ograniczenie handlu zacznie obowiązywać już 1 stycznia przyszłego roku.

Z sondażu z końca marca 2017 r. przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown dla „Faktów” TVN i TVN 24 wynika, że 59 proc. badanych jest przeciwko zakazowi handlu w niedziele. Za nowymi przepisami jest 35 proc. pytanych.

Dyskusję o potrzebie regulacji handlu w niedziele zainicjował NSZZ „Solidarność", składając w Sejmie projekt obywatelski. Pisaliśmy o nim wielokrotnie, m.in. tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/203443,zakaz-handlu-w-niedziele-znow-w-sejmie

Katarzyna Pierzchała 1693 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }