Świętokrzyskie z nowym centrum magazynowo-logistycznym

Pond 26 tys. mkw. powierzchni z przeznaczaniem pod logistykę powstanie w Kielcach dla Grupy Vive. Inwestycję zrealizuje Panattoni Europe. Prace budowlane rozpoczną się na przełomie roku, zaś ich zakończenie przewidziane jest na sierpień 2018 r.

Grupa Vive, działająca w branży recyclingu tekstyliów, wynajęło w Panattoni Park Kielce 26,2 tys. mkw. powierzchni dystrybucyjno-logistycznej. Na magazyn grupa przeznaczyła 24,836 mkw., zaś na biura i pomieszczenia socjalne 1,351 tys. mkw. Budynek będzie certyfikowany w systemie Tapa, adresowanym do branży logistycznej.

Ponadto, w całości będzie wyposażony w żarówki LED, a strefa kompletacji (3 tys. mkw.) doświetlona zostanie światłem dziennym o współczynniku sięgającym 12,5 proc. Na wynajętej powierzchni prowadzone będą operacje logistyczne na rzecz Grupy Vive i klientów zewnętrznych. Prace budowlane rozpoczną się na przełomie roku, zaś ich zakończenie przewidziane jest na sierpień 2018 r.

Obiekt dla Grupy Vive jest jednym z dwóch planowanych budynków w ramach nowopowstającej inwestycji Panattoni Park Kielce i - jak komentuje Dorota Jagodzińska, dyrektor zarządzająca Panattoni Europe - jest kolejnym krokiem w systematycznie wypełnianej przez firmę strategii realizacji projektów przemysłowych poza głównym nurtem lokalizacyjnym.

- Dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni zarówno najemcy, jak i lokalnym władzom za stworzenie możliwości do zadebiutowania w tej lokalizacji. Jestem przekonana, że zarówno Kielce, jak i Opole, Września, Białystok i Zielona Góra, których eksplorację w branży rozpoczęło Panattoni Europe, mają największy potencjał rozwojowy w perspektywie 2017/2018 roku – mówi Jagodzińska (na zdjęciu obok Bertusa Servaasa, prezesa zarządu VIVE Textile Recycling, właściciela większościowego spółek Grupy Vive).

Po uruchomieniu w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej Vive Textile Recycling, technologii sterowania głosowego procesem sortowania i produkcji paliw płynnych, to kolejna inwestycja Agnieszki Servaas i Bertusa Servaas - właścicieli Grupy Vive w Kielcach.

- Ze względu na prężny rozwój naszych spółek poszukiwaliśmy nie tylko dużej powierzchni magazynowo-logistycznej, ale także takiej, którą moglibyśmy elastycznie zarządzać – tłumaczy Bertus Servaas. - Zdecydowaliśmy się na wynajem powierzchni w Panattoni Park Kielce ze względu na dogodną lokalizację i możliwość dostosowania jej do najwyższych standardów. Jest to dla nas ważne, gdyż będą one miały bezpośrednie przełożenie na obsługę naszych klientów korzystających z usług kompleksowego zarządzania operacjami magazynowymi i transportowymi – podkreśla Servaas.

Część obiektu zostanie przeznaczona do obsługi logistyki własnej Grupy Vive, pozostała powierzchnia przewidziana będzie do realizacji usług z zakresu logistyki kontraktowej świadczonej przez Grupę dla klientów zewnętrznych. - To pierwszy nowoczesny obiekt w województwie, który otworzy w regionie możliwość obsługi logistycznej dla klientów z różnych branż – dodaje Agnieszka Servaas, wiceprezes zarządu Vive Textile Recycling.

Panattoni Park Kielce to nowy punkt na mapie powierzchni magazynowych oferowanych przez Panattoni Europe w województwie świętokrzyskim w południowo-wschodniej Polsce. Park zlokalizowany jest tuż przy granicy administracyjnej Kielc, nieopodal drogi ekspresowej S7. Dzięki położeniu na trasie z Warszawy do Krakowa, w niedalekiej odległości od węzła Kielce Zachód, jest atrakcyjnym miejscem do prowadzenia operacji logistycznych.

Katarzyna Pierzchała 1775 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }