27 września otwarcie Centrum Franowo

W czwartek w Poznaniu otwarte zostanie Centrum Franowo. Mieści się tuż obok sklepu IKEA, a jednym z najemców jest sieć Piotr i Paweł. Budowa centrum handlowego trwała 15 miesięcy, a koszt inwestycji wyniósł 100 mln zł.

Część handlowo-usługowa Centrum Franowo to 7,5 tys. mkw. GLA, natomiast cześć biurowa ma powierzchnię 8 tys. mkw. Do centrum, zlokalizowanego w dzielnicy Nowe Miasto, łatwo dostać się zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Klienci mogą korzystać z parkingu naziemnego na 520 aut, a w weekendy do ich dyspozycji oddanych zostanie kolejnych 330 miejsc na parkingu podziemnym.

W Centrum Franowo znajdą się 33 lokale handlowe i usługowe, które uzupełnią ofertę okolicznych sklepów, docelowo będą tu także restauracje i kawiarnia. W Centrum Franowo pod jednym dachem mieszczą się m.in. Piotr i Paweł, Media Expert, Martes Sport, Pepco, i Hendi – sklep ze specjalistycznym wyposażeniem kuchennym. Natomiast pod koniec października do użytku zostanie oddana powierzchnia biurowa, w której pracę znajdzie nawet tysiąc osób.

- Franowo na stałe wpisało się w świadomość zakupową poznaniaków – pierwsza galeria powstała w tym miejscu ponad 20 lat temu. Nowy obiekt, który właśnie otwieramy, ze względu na dogodną lokalizację umożliwi mieszkańcom Poznania i okolic zrobienie szybkich i wygodnych zakupów w przyjaznej, dobrze zaaranżowanej przestrzeni – mówi Andrzej Smejda, manager projektu w IKEA Centres.

Obok Centrum Franowo działa sklep IKEA. Samo centrum zostało zaprojektowane w stylu skandynawskim, charakteryzującym się jasnymi barwami, zastosowaniem naturalnych materiałów i maksymalnym wykorzystaniem światła dziennego.

Z okazji otwarcia na mieszkańców czekają liczne atrakcje. Zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami dla dorosłych potrwają od środy do niedzieli.

IKEA Centres, spółka należąca do Grupy IKEA, od 40 lat buduje i zarządza rentownymi centrami handlowymi. Obecnie posiada 43 obiekty zlokalizowane w 15 krajach, które rocznie odwiedza 460 mln osób. Do 2025 r. w planach spółki jest w sumie 70 lokalizacji.

W Polsce IKEA Centres zarządza czterema obiektami handlowymi znajdującymi się w Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu oraz Warszawie. Obecnie firma finalizuje budowę centrum handlowego w Lublinie i przygotowuje się do realizacji inwestycji w Zabrzu.

 

Katarzyna Pierzchała 1760 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }