Amaral: nie jesteśmy zainteresowani Stokrotką

Prezes Grupy Eurocash, Luis Amaral, wykluczył chęć przejęcia sieci supermarketów Stokrotka, która poszukuje obecnie inwestora.

- W tej chwili Stokrotka nie jest w kręgu naszego zainteresowania – jasno stwierdził Luis Amaral (na zdjęciu). - Obecnie mamy mnóstwo pracy. Koncentrujemy się na integracji sieci Eko Holding i Mila. Zastanawiamy się, jak osiągnąć największe synergie między naszymi sklepami własnymi a siecią sklepów franczyzowych – wyjaśnił podczas konferencji prasowej w przededniu kolejnej edycji konferencji i warsztatów w ramach Akademii Umiejętności Eurocash.

Amaral jest przekonany, że tegoroczne przejęcia sieci Eko Holding i Mila przełożą się na wzrost konkurencyjności klientów franczyzowych współpracujących z Grupą Eurocash wobec największych sieci handlowych działających na polskim rynku. – Dotyczy to szczególnie obszaru zarządzania produktami świeżymi – precyzował.

Sygnalizuje przy tym, że najprawdopodobniej sieć Mila – po uzyskaniu zgody UOKiK na transakcję - zmieni logo na Delikatesy Centrum, podobnie jak sklepy Eko. - Widzimy przewagę w skoncentrowaniu działań na mniejszej liczbie brandów – tłumaczył szef Eurocash.

Jednocześnie wykluczył konsolidację pod jednym szyldem pozostałych nazw sieci zrzeszonych w Grupie. Jako przykład podał sieć Euro Sklep, która ma mocną pozycję na lokalnym rynku, dlatego też Eurocash nie planuje zmiany jej nazwy. – W naszych działaniach kierujemy się zdaniem naszych klientów i konsumentów, a ci są bardzo przywiązaniu do tej marki – tłumaczył Luis Amaral.

Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych (FMCG). Poprzez szereg formatów, koncentruje się na hurtowej dystrybucji produktów FMCG do niezależnych sklepów i placówek detalicznych w całej Polsce. W ramach prowadzonych przez Grupę Eurocash sieci franczyzowych i partnerskich skupionych jest blisko 15 tysięcy niezależnych sklepów detalicznych. Działają pod brandami jak m.in. Delikatesy Centrum, Abc, Groszek, Lewiatan, EuroSklep. Ostatnio Grupa kupiła sieć Eko. przejmuje też sieć Mila, o czym pisaliśmy tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/203200,eurocash-przejmuje-siec-mila.

Zarząd Emperii, operatora sieci Stokrotka i 5Market, szuka inwestora finansowego zainteresowanego kupnem 100 proc. akcji spółki, bez podziału jej na segment detaliczny, IT i nieruchomości. Zamierza go pozyskać do końca br. Pisaliśmy o tym tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/199037,do-konca-roku-emperia-chce-pozyskac-inwestora.

Katarzyna Pierzchała 1775 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }