Eurocash będzie w SGH i w szkołach zawodowych

Już 13 października w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej nastąpi inauguracja studiów podyplomowych dla klientów Grupy Eurocash. Ten hurtownik i operator kilku sieci franczyzowych planuje też inne aktywności związane z podnoszeniem kwalifikacji detalistów.

Już w październiku wystartują w SGH studia podyplomowe „Zarządzanie przedsiębiorstwem w handlu tradycyjnym”. Ich uczestnikami będą wyłącznie detaliści zrzeszeni w sieciach działających w ramach Grupy Eurocash.

Grupa jest już skompletowana, liczy 45 osób, które już mają wyższe wykształcenie (tytuł licencjata, inżyniera lub magistra) oraz m.in. roczny staż pracy w przedsiębiorstwie handlowym. Zajęcia będą odbywać się w weekendy, czyli w systemie zaocznym.

W ramach studiów słuchacze będą zdobywać wiedzę w zakresie m.in. zarządzania personelem, finansów przedsiębiorstwa, a także dowiedzą się czym jest strategia budująca wartość biznesu na rynku i jaka jest specyfika przedsiębiorstwa rodzinnego.

Słuchacze, którzy z sukcesem zakończą studia podyplomowe, otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych oraz dyplom Akademii Umiejętności Eurocash. Pisaliśmy już o tym w maju br. tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/199515,studia-dla-franczyzobiorcow-eurocashu.

Kolejnym krokiem, pomocnym w edukacji właścicieli sklepów, będzie Akademia Zarządzania. Ona również wystartuje w SGH. Będzie jednak kierowana do właścicieli sklepów małoformatowych, którzy nie mają wykształcenia wyższego. Początek zajęć: luty 2018 r.

Eurocash zapowiada również rozpoczęcie współpracy ze szkołami zawodowymi, które mają klasy o profilu handlowym. Wykładowcy/trenerzy z Akademii Umiejętności Eurocash już przeszli odpowiednie kursy kwalifikujące ich do nauki kształcenia zawodowego. - Jesienią będziemy rozmawiać z dyrektorami tych szkół. Wytypujemy 2-3 województwa, w których pilotażowo będziemy prowadzić zajęcia – mówi „Handlowi Extra” Agata Wrzecionowska-Dzierba, menadżer Akademii Umiejętności Eurocash (na zdjęciu).

Eurocash zapewni szkołom nie tylko kadrę nauczycielską. Gwarantuje również uczniom odbycie stażów w sklepach franczyzowych sieci zrzeszonych w Grupie.

Od 2010 r. Eurocash prowadzi również Akademię Umiejętności, która jest jednym z elementów strategii Grupy polegającej na wspieraniu polskich przedsiębiorców detalicznych w poprawie ich konkurencyjności. Tylko w okresie od września 2016 r. do sierpnia 2017 r. w konferencji i warsztatach w ramach Akademii wzięło udział łącznie 13,5 tys. właścicieli i pracowników sklepów, a 14 tys. osób skorzystało z platformy edukacyjnej. Szczegóły są tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/196848,akademia-dla-franczyzobiorcow.

Ponadto operator już piąty rok z rzędu finansuje 150 stypendiów dla dzieci pracowników sklepów franczyzowych. 

Katarzyna Pierzchała 1760 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }