Unilever znowu kupuje

Po ogłoszeniu na początku września przejęcia producenta organicznej herbaty Pukka Herbs, brytyjsko-holenderski koncern Unilever kupuje producenta kosmetyków z Korei Południowej.

Nowy nabytek właściciela takich marek, jak Axe czy Dove to firma Carver Korea, którą Unilever odkupi od amerykańskiego banku Goldman Sachs i firmy inwestycyjnej Bain Capital za 2,27 mld euro. Poprzez ten zakup producent chce umocnić swoją pozycję w Azji Północnej.

Jak pisze Unilever w komunikacie, Korea Południowa jest czwartym co do wielkości rynkiem kosmetycznym świata, liczącym się pod względem wprowadzanych innowacji i kreowanych trendów. Carver Korea z kolei to najszybciej rosnąca firma kosmetyczna w kraju, znana głównie ze swojej marki AHC, pod którą sprzedaje kosmetyki do twarzy. Specjalizuje się zwłaszcza w produktach antystarzeniowych oraz nawilżających. W zeszłym roku istniejący od 1999 r,. producent osiągnął sprzedaż w wysokości 321 milionów euro i zysk przed odsetkami, podatkami, amortyzacją (EBITDA) w wysokości 137 milionów euro.

Unilever w I półroczu 2017 roku uzyskał 10,5 mld euro przychodów w segmencie Personal Care. Producent zapowiedział, że będzie przeznaczał rocznie od 1 do 3 mld euro na akwizycje.

O poprzedniej akwizycji Unilevera pisaliśmy w Handlu Extra tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/202900,unilever-przejmuje-organiczne-herbaty

Magdalena Weiss 1144 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }