Zielona Wyspa przyjazna dla Tesco

Największa brytyjska sieć zwalnia pracowników w Polsce, ale w Irlandii radzi sobie świetnie.

Tesco w ciągu 12 tygodni do 10 września 2017 r. zwiększyło sprzedaż w Irlandii o 4,3 proc. i jest to najszybszy wzrost od kwietnia 2012 r. – wynika z badań Kantar Worldpanel. Tym samym detalista niemal dogonił pod względem udziałów rynkowych lidera irlandzkiego rynku, sieć SuperValu i ma już 22 proc. rynku.

- Choć ceny w Tesco spadły w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, zostało to z nawiązką zrównoważone przez wyższe wydatki konsumentów. Przeciętny klient zostawiał w kasach Tesco o 15 euro więcej niż rok wcześniej – powiedział David Berry, dyrektor w Kantar Worldpanel.

Tempo wzrostu sprzedaży w sklepach Tesco na Zielonej Wyspie było w dodatku wyższe niż w przypadku dyskonterów Aldiego i Lidla. Obie niemieckie sieci zwiększyły przychody w ciągu omawianych trzech miesięcy odpowiednio o 3,3 proc. oraz 2,4 proc. Do Aldiego należy obecnie 11,6 proc. rynku, do Lidla – 11,8 proc.

Tymczasem w Polsce Tesco kolejny raz zwalnia pracowników, o czym pisaliśmy tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/203470,tesco-zwolni-400-osob

Magdalena Weiss 1128 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }