Cedrob ma zgodę na przejęcie Silesii

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na zakup przez Cedrob zakładów mięsnych Silesia z Katowic.

O zgodę na przejęcie 100 proc. Zakładów Mięsnych Silesia Cedrob wystąpił pod koniec lipca br.

Po dwóch miesiącach UOKiK zgodził się na tę koncentrację. Mieszczący się w Ujazdówku pod Ciechanowem Cedrob wraz ze spółkami zależnymi zajmuje się produkcją i sprzedażą detaliczną oraz hurtową wędlin, mięsa drobiowego i wieprzowego.

Prowadzi też produkcję paszy dla zwierząt gospodarskich, hodowlę trzody chlewnej i uprawę zbóż. Katowicka Silesia produkuje i sprzedaje przetwory z mięsa czerwonego i drobiowego. Spółki zależne od niej, które również zostaną przejęte przez Cedrob, prowadzą działalność w zakresie produkcji dań gotowych, suchej i mokrej karmy dla zwierząt, działalności transportowej oraz sprzedaży drobiu, mięsa i przetworów mięsnych.

O akwizycyjnych planach Cedrobu pisaliśmy w Handlu Extra tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/201506,cedrob-chce-przejac-zaklady-miesne-silesia

Magdalena Weiss 1135 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }