ZM Henryk Kania podzielą się posiłkiem

Producent włączył się do ogólnopolskiej zbiórki żywności.

W ramach akcji "Podziel się posiłkiem", pod koniec września ZM Henryk kania przekażą pełnowartościowe produkty do Śląskiego Banku Żywności.

Celem programu jest przekazanie jak największej liczby posiłków dla niedożywionych dzieci. Program zainicjowała firma Danone. Organizatorem Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Podziel się posiłkiem” jest Federacja Polskich Banków Żywności.

– ZM Kania jako firma odpowiedzialna społecznie, która regularnie współpracuje ze Śląskim Bankiem Żywności, bardzo chętnie włączamy się w tegoroczną akcję zbiórki żywności. Według danych Europejskiego Urzędu Statystycznego w Polsce marnuje się blisko 9 mln ton żywności rocznie. Warto więc zadbać o to, by trafiała ona do potrzebujących, których wokół nas jest bardzo wielu - mówi Dominika Rąba, wiceprezes zarządu Spółki.

Zakłady Mięsne Henryk Kania rozpoczęły współpracę ze Śląskim Bankiem Żywności w sierpniu 2016 roku. Dzięki temu dożywiają ok. 50 tys. potrzebujących mieszkających na Śląsku. To pierwszy w Polsce przetwórca mięsny, który zdecydował się na podpisanie z Bankiem długofalowego porozumienia.

Śląski Bank Żywności powstał w 2001 roku. Ma Status Organizacji Pożytku Publicznego – Non Profit. Jest członkiem Federacji Polskich Banków Żywności.

Joanna Hamdan 6142 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }