Tesco zwolni 400 osób

Tym razem cięcia obejmą zatrudnionych w strukturach biura głównego Tesco, a nie pracowników sklepów. Zwolnienia grupowe odbędą się w okresie od 24 pażdziernika do 30 listopada 2017 r.

O planach zarządu Tesco poinformowało NSZZ "Solidarność", którego przedstawiciele otrzymali pismo w tej sprawie datowane na 21 września.

- Przyczyną zwolnień grupowych jest reorganizacja zakładu pracy polegająca na zaprzestaniu wykonywania części działań specjalistycznych i administracyjnych lub ich znaczącej zmianie, co spowoduje konieczność zmniejszenia zatrudnienia w Biurze Głównym w Tesco - czytamy w piśmie przesłanym do związkowców.

Zarząd Tesco wymienia również, którzy pracownicy mają szanse zachować zatrudnienie. Będą to osoby, które jak czytamy, mają trudną sytuację osobistą, biegłą znajomość angielskiego, nienaganny przebieg pracy czy "nominację do puli talentów".  O kolejności zwolnień decydować będzie także okres zatrudnienia w Tesco oraz związany z tym ustawowy okres wypowiedzenia umowy o pracę.

Wszystkim pracownikom objętym procesem zwolnień grupowych Tesco zaoferuje "wsparcie w postaci pakietów informacyjno-doradczych".

Na początku marca 2017 r. Tesco poinformowało, że zamknie dwa supermarkety, a także sześć lokalizacji, w których prowadzona jest usługa sprzedaży internetowej Tesco Ezakupy, a nie były to jedyne zwolnienia w ostatnim czasie. Spór zbiorowy władz Tesco ze związkowcami trwa już od wielu miesięcy.

Tesco ma problemy nie tylko w Polsce, ale i m.in. na Węgrzech, gdzie w dniach 08.09.2017 - 09.09.2017 pracownicy sieci Tesco przeprowadzili strajk.

Ostatnio o Tesco pisaliśmy m.in. tutaj:

http://handelextra.pl/artykuly/202715,tesco-wierzymy-w-lepsza-przyszlosc

Ilona Mrozowska 2336 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }