Orlen rozszerza ofertę pozapaliwową

Wiosną 2018 r. na wybranych stacjach paliwowych sieci w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie, Katowicach i Białymstoku, pojawi się łącznie 35 terminali z rowerami miejskimi.

Projekt realizowany jest we współpracy z firmą Nextbike Polska, która m.in. zainstaluje terminale, dostarczy 350 pojazdów, a także zajmie się ich bieżącą obsługą i serwisem.  
 
- Rynek miejskich systemów rowerowych rozwija się w szybkim tempie. Z roku na rok obserwujemy wzrost zapotrzebowania na rowery miejskie. W tym roku rowery Nextbike Polska są dostępne w 27 miastach i miejscowościach na terenie całej Polski. Dzięki zawarciu umowy z PKN Orlen już od wiosny przyszłego roku rowery Nextbike Polska będą dostępne m.in. na wybranych stacjach koncernu w 6 miastach w Polsce - mówi  Tomasz Wojtkiewicz, prezes zarządu Nextbike Polska.
 
Jego zdaniem podpisanie umowy z tak ważnym partnerem jest dla firmy kluczowym wydarzeniem pod względem biznesowym. Wierzymy, że w przyszłości współpraca pomiędzy Nextbike Polska a PKN Orlen będzie rozszerzana o nowe stacje i inne wspólne przedsięwzięcia. Wpisuje się to w naszą długoterminową strategię rozwoju zakładającą wzrost przychodów ze źródeł innych niż publiczne, czyli m.in. właśnie stacji sponsorskich czy reklam.
 
Pojazdy dostępne na stacjach Orlen, będą w pełni kompatybilne z istniejącymi systemami miejskimi, co oznacza, że rowery pobrane z tych lokalizacji będzie można pozostawić w dowolnych terminalach na terenie miasta i odwrotnie. Wypożyczanie na stacjach benzynowych będzie się odbywać również na tych samych zasadach finansowych i za pomocą obecnie funkcjonujących aplikacji miejskich. Ofertę uzupełni jeden terminal z 10 rowerami elektrycznymi, zlokalizowany w Warszawie. 
 
– Widzimy, że konsumenci postrzegają stacje coraz częściej nie tylko jako miejsca gdzie można zatankować, ale także zaspokoić szereg innych potrzeb. Potwierdza to ciągły wzrost naszej sprzedaży pozapaliwowej oraz rosnący odsetek klientów, którzy odwiedzają stacje w innym celu niż uzupełnienie paliwa. Włączenie naszych obiektów w miejskie systemy rowerowe, pozwala nam rozszerzać ofertę dla dotychczasowych klientów oraz otwierać się na zupełnie nowe grupy konsumentów – powiedział Zbigniew Leszczyński, członek zarządu PKN Orlen ds. sprzedaży. 
 
Umowa pomiędzy firmami obowiązuje do listopada 2020 roku. Więcej szczegółów dotyczących projektu zostanie opublikowanych wiosną 2018 roku, podczas jego inauguracji. 
 
Żródło: nextbike.pl i orlen.pl
Joanna Hamdan 6175 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }