Exdrob na sprzedaż

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta wpłynął wniosek o przejęcie kontroli nad Kutnowskimi Zakładami Drobiarskimi Exdrob.

Wnioskodawcą jest zarejestrowany na Cyprze Raftan Holding Limited, należący do ukraińskiego holdingu rolnego MHP SA, który zajmuje się głównie hodowlą drobiu i uprawą zbóż. Zajmuje się sprzedażą produktów z kurczaka, gęsi i wołowiny, olejów roślinnych, oleju sojowego oraz pasz i owoców. Osiąga roczne przychody rzędu 1,3 mld dolarów.

Exdrob to założone w połowie ubiegłego wieku przedsiębiorstwo, zajmujące się produkcją piskląt kurzych i gęsich, hodowlą brojlerów, ubojem i przetwórstwem drobiu, produkcją wyrobów garmażeryjnych, wędlin i wędzonek z drobiu oraz eksportem drobiu i pierza gęsiego.

Zdjęcie: Photogenica

Magdalena Weiss 1141 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }