Najlepszy polski barista Starbucks wybrany

Laureatem krajowego finału konkursu Starbucks Barista Championship 2017 został Sebastian Charęza z kawiarni Starbucks we Wrocławiu.

Zmagania odbyły się 15 września w warszawskiej kawiarni Starbucks Reserve Nowy Świat 62. Ośmiu reprezentantów z całej Polski konkurowało w zawodach, mających na celu wyłonienie polskiego mistrza Starbucks Barista Championship 2017.

Do ich zadań należało przeprowadzenie coffee tastingu oraz zaprezentowanie umiejętności baristycznych. Uczestnikom przypatrywał się zespół jury, który oceniał jakość przyrządzanych napojów oraz wiedzę i umiejętności kandydatów. 

W tym roku rywalizację zwyciężył Sebastian Charęza, zdobywając tym samym tytuł polskiego mistrza Starbucks Barista Championship 2017.

Nagrodą dla zwycięzcy jest kilkudniowy wyjazd do palarni kawy Starbucks w Amsterdamie oraz możliwość wzięcia udziału w Mistrzostwach Regionu Centralnej Europy, w którym główną nagrodą jest wyjazd do Seattle, czyli miejsca gdzie powstała pierwsza kawiarnia Starbucks.

Organizowany co roku turniej skupia najlepszych baristów Starbucks z całego świata, którzy poprzez współzawodnictwo doskonalą swoje techniki i rozwijają wiedzę o kawie. Starbucks Barista Championship to przede wszystkim szansa na wymianę doświadczeń i dobrą zabawę z ludźmi, których jednoczy pasja do kawy. W tym roku również reprezentant Polski pojedzie na międzynarodowy finał konkursu, by rywalizować z najlepszymi baristami z Europy.

Historia Starbucks Coffee Company zaczęła się w 1971 r. w Seattle. Obecnie, dysponując kawiarniami na całym świecie, Starbucks Coffee Company jest wiodącą firmą w dziedzinie pozyskiwania, sprzedaży i palenia kawy.

Joanna Hamdan 6195 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }