Lidl uruchomił e-sklep w Czechach

20 września ruszył sklep internetowy Lidla w Czechach. To pierwsza taka platforma w Europie Środkowo-Wschodniej.

Lidl-shop.cz zaopatrywany będzie z centrum dystrybucyjnego w Pilźnie, największego istniejącego magazynu sieci. W e-sklepie, podobnie jak w stacjonarnych placówkach, obowiązywać będą te same akcje tematyczne, wprowadzane dwa razy w tygodniu. Produkty będzie można zamówić już na tydzień przed ich pojawieniem się w sklepach. Dostępne będą także artykuły z już zakończonych akcji, jak również produkty i marki niedostępne w sklepach stacjonarnych.


Zakupy mają być dostarczane w ciągu trzech dni od zamówienia, a płatność możliwa jest albo kartą kredytową przy zamówieniu, albo gotówką przy odbiorze. Za zakupy powyżej 1 tys. koron (ok. 165 zł) przysługuje dostawa gratis. Za dostarczenie sprawunków o mniejszej wartości pobierana jest opłata w wysokości 59 koron (niespełna 10 zł).

Przesyłki dostarczane są poprzez usługę PPL Parcel Shop – punkty odbioru zlokalizowane w sklepach i punktach usługowych współpracujących z dostawcą. Istnieje możliwość zwrotu towarów w ciągu 90 dni od zakupu.
- Otwarcie e-sklepu to logiczny krok w naszym rozwoju – powiedział Pavel Stratil, prezes Lidla Czechy. - Cieszę się, że Czechy są pierwszym krajem w Europie Środkowo-Wschodniej z e-Lidlem. Wierzę, że klienci docenią te ofertę, ale pozostaną też wierni naszym sklepom stacjonarnym – dodał.


Lidl-shop.cz obsługiwać będzie największe centrum logistyczne do obsługi e-handlu w całej sieci Lidla, zlokalizowane w Pilźnie. Zaprojektowane jest do składowania małych i średniej wielkości produktów, głównie odzieży, obuwia, akcesoriów i sprzętu sportowego, a także artykułów dla domu, ogrodu i warsztatu. Rozpoczęło ono działalność w listopadzie 2016 roku i dotychczas zaopatrywało sklepy internetowe w Niemczech, Belgii i Holandii. Gromadzi 19 tys. pozycji asortymentowych na 44 tys. mkw., zatrudnia 1,1 tys. pracowników. Lidl zakłada, że po uruchomieniu e-sklepu tygodniowo będzie z magazynu wysyłanych 1 milion produktów.

O pierwszym w regionie e-sklepie Lidla napisaliśmy: http://handelextra.pl/artykuly/203174,wycieklo-haslo-do-testowego-sklepu-internetowego-lidla

http://handelextra.pl/artykuly/203045,lidl-rusza-ze-sprzedaza-przez-internet

Magdalena Weiss 1135 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }