Galeria Katowicka z punktem ładowania samochodów elektrycznych

19 września na podziemnym parkingu centrum handlowego została otwarta uniwersalna, pierwsza taka na Śląsku, stacja.

Cztery miejsca postojowe dla samochodów elektrycznych, zlokalizowane na poziomie -3 i wyposażone są w dwie podwójne uniwersalne ładowarki.

Galeria Katowicka jest pierwszym śląskim centrum handlowym, które zdecydowało się na taki parking.

Wraz z uruchomieniem stacji ruszyła także platforma GreenGoo - ekosystem elektromobilności, umożliwiający wypożyczenie samochodów elektrycznych w usłudze carsharingu.

Platforma GreenGoo (dostępna dla systemu android i IOS), oprócz umożliwienia wypożyczenia auta elektrycznego na minuty, wskazuje również najbliższe wolne miejsce ładowania, a także pozwala na rezerwację ładowania nawet na 10 minut przed przybyciem. Jest też jedyną w Polsce umożliwiającą wypożyczenie samochodu Tesla S na minuty.

Inaugurację stacji połączono również z eventem dla klientów. Każdy kto, w dniach 19-21 września, będzie mógł usiąść za kierownicą elektrycznego BMW i3 lub Tesli S i porozmawiać z przedstawicielami marki, zajmującej się popularyzowaniem elektromobilnego transportu.

Uniwersalna stacja ładowania pojazdów, uruchomiona pod Galerią Katowicką, do końca roku będzie bezpłatna dla wszystkich korzystających. Z początkiem 2018 planowane są opłaty za ładowanie samochodów „zewnętrznych” – użytkownicy carsharingu GreenGoo zapłacą tylko za wynajem samochodu na minuty - dla nich stacje będą bezpłatne. BMW i3, Nissan leaf, Renault ZOE to koszt 0,99 zł za minutę, natomiast „klasa premium” - Tesla S - to koszt 3 zł za minutę.

Joanna Hamdan 6166 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }