Mainfreight otworzył nowy oddział we Włoszech

Mainfreight Europe, będący częścią nowozelandzkiej Grupy Mainfreight, ogłosił otwarcie kolejnego europejskiego oddziału, tym razem we Włoszech. Nowe biuro Mainfreight Italy, mające swoją siedzibę w Mediolanie, specjalizuje się w usługach Air&Ocean.

Do tej pory Mainfreight Europe miał swoje biura w 9 krajach: Holandii (gdzie ma swoją europejską siedzibę), Polsce, Belgii, Francji, Rumunii, Niemczech, Rosji, Wielkiej Brytanii i na Ukrainie. Otwarcie we wrześniu tego roku 10. oddziału - Mainfreight Italy, to kontynuacja europejskiej ekspansji nowozelandzkiego operatora i rozwoju sieci transportowej.

Na siedzibę włoskiej placówki wybrano Mediolan, który nie tylko jest światową stolicą mody, ale też ważnym ośrodkiem gospodarczo-finansowym i przemysłowym na mapie Europy. To kluczowa lokalizacja w obsłudze europejskich i globalnych łańcuchów dostaw. W nowym oddziale Mainfreight Italy oferuje pełen zakres usług Air&Ocean wraz z obsługą celną towarów.

Oprócz rozwoju usług Air&Ocean w obsłudze łańcuchów dostaw, Mainfreight może się też pochwalić dobrze rozwiniętą siatką drogowych linii drobnicowych na terenie Europy. Dzięki niej Mainfreight jest w stanie zrealizować dostawę każdego rodzaju przesyłki do krajów europejskich w ciągu 48 godzin.

- Otwarcie oddziału we Włoszech jeszcze bardziej usprawni nasze działania i zwiększy możliwości operacyjne, dzięki czemu będziemy mogli skuteczniej realizować łańcuchy dostaw - komentuje Beata Krawczyk, dyrektor zarządzająca Mainfreight Poland.

Grupa Mainfreight jest jedną z największych grup logistycznych na świecie. Oferuje rozwiązania w ramach łańcuchów dostaw, specjalizując się w transporcie i spedycji drogowej, morskiej lotniczej, logistyce kontraktowej oraz zaawansowanych łańcuchach logistycznych.

Działalność operacyjną Grupa Mainfreight rozpoczęła w 1978 r. w Nowej Zelandii w Auckland. Notowana na Nowozelandzkiej Giełdzie Papierów Wartościowych, w 2015 r. osiągnęła przychód w wysokości 2,28 mld USD. Grupa Mainfreight ma 240 oddziałów na 5 kontynentach i zatrudnia ponad 7 tys. pracowników.

W Europie jest obecna od 2011 r., po przejęciu holenderskiej firmy Wim Bosman, jednego z największych przewoźników drogowych. Mainfreight w Europe działa w 9 krajach (Polska, Holandia, Belgia, Francja, Rumunia, Niemcy, Ukraina, Rosja, Wielka Brytania), dysponuje własną powierzchnią magazynową 340 tys. mkw. oraz ma rozwiniętą sieć linii drobnicowych i magazynów cross-dockowych.

Katarzyna Pierzchała 1768 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }