Wystartowała "Akademia Bezpiecznego Puchatka"

Jej celem jest pokazanie dzieciom jak, podczas codziennych aktywności, uniknąć zagrożeń i zadbać o swoje oraz kolegów bezpieczeństwo.

Wraz z początkiem roku szkolnego, już po raz IX, wystartowała „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Program realizowany jest przez firmę Maspex, producenta marki napojów dla dzieci Puchatek. 

Celem akcji jest wsparcie nauczycieli w edukacji dzieci z I klas szkół podstawowych. Każda ze szkół, która zadeklaruje udział w programie, otrzymuje bezpłatnie komplet materiałów edukacyjnych – płytę CD zawierającą materiały dla nauczycieli wraz ze scenariuszami zajęć lekcyjnych, graficznie książeczki z propozycją edukacyjnych zabaw oraz poradami dla dzieci i rodziców, a także certyfikat potwierdzający udział szkoły w programie.

Tegoroczne materiały „Akademii Bezpiecznego Puchatka” zostały uzupełnione o tematykę związaną z pierwszą pomocą oraz o treści uczące efektywnego zapamiętywania, trening koncentracji i rozwijania kreatywności. Cały program opracowany został przez wykwalifikowanych pedagogów – metodyków, przy współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Po zrealizowaniu zajęć, dzieci biorące udział w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka” przystępują do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa, utrwalającego pozyskaną wiedzę i sprawdzającego jej poziom. Każda szkoła biorąca udział w programie nabywa też prawo do posługiwania się certyfikatem „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

Udział szkół w programie jest bezpłatny, a zgłoszenia dokonuje dyrektor lub nauczyciel poprzez wypełnienie formularza na stronie: https://akademiapuchatka.pl/pl/nauczyciele/formularz-zgloszeniowy.

„Akademia Bezpiecznego Puchatka” realizowana jest we współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronem Honorowym jest Komendant Główny Policji.

Joanna Hamdan 6195 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }