Polagra Food tuż, tuż

Już za niecałe dwa tygodnie w Poznaniu rozpoczną się Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych.

W tym roku targi Polagra Food odbędą się w dniach 25–28 września. Towarzyszyć im będą m.in. Międzynarodowe Targi Gastronomii i Wyposażenia Hoteli Polagra Gastro/Invest Hotel, a także Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych Polagra Tech.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną osiągnięcia polskich producentów żywności, jak również z zagranicy.

Najsilniej podczas targów będzie reprezentowana branża mleczarska. Oprócz znanych z półek sklepowych produktów w nowych wariantach smakowych na stoiskach wystawców pojawią się nowości. Sery
bez laktozy, bio czy bez GMO.

Znacząca część ekspozycji na targach Polagra Food zostanie dedykowana branży mięsnej. Zwiedzający targi będą mogli zapoznać się z nowymi propozycjami tego sektora, w szczególności na stoisku „Mięso z Polski”. Wśród wystawców znajdą się takie firmy jak: Sokołów oraz Zakłady Mięsny Szubryt.

Polscy producenci zaprezentują również produkty z grupy słodyczy i przekąsek: chrupiące snacki na bazie pieczywa żytniego czy razowego, lizaki i ciasteczka bez cukru, warzywna liofilizowane, batony z liofilizowanymi owocami, bezglutenowe muffiny, soki i lemoniady.

Oprócz żywności produkowanej przez polskich producentów na targach pojawią się również firmy z zagranicy. Jak co roku zwiedzający będą mogli liczyć na nowości z Półwyspu Apenińskiego – tradycyjne włoskie wędliny
i sery, oliwy, makarony, wina czy przetwory warzywne. Ponadto będzie można skosztować między innymi
w hiszpańskiego salami, cypryjskich serów, herbat z Cejlonu i Sri Lanki, ryb poławianych w litewskich wodach, węgierskich przetworów z pomidorów i niemieckich serów w posypkach kwiatowych.

Szczegóły na www.polagra-food.pl.

Joanna Hamdan 8532 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }