Grupa Chorten: ze wschodu na zachód

Sieć, w której działa już ponad 1130 sklepów, planuje ekspansję na kolejny region, tym razem kujawsko-pomorski.

Na zdjęciu: Adam Bentlejewski, dyrektor regionu kujawsko-pomorskiego Grupy Chorten i Sylwia Olechno, dyrektor generalna Grupy Chorten

Polska Grupa Sklepów Spożywczych Chorten w kujawsko-pomorskim chce zapewnić detalistom organizację dystrybucji towarów i pozyskać nowych partnerów chcących prowadzić sklep pod jej szyldem.

- Uważamy, że jest to rynek bardzo perspektywiczny - mówi Sylwia Olechno, dyrektor generalna Grupy Chorten. - To duży obszar, gdzie w przyszłości możemy pozyskać nowych partnerów nie tylko w miastach takich jak Toruń czy Bydgoszcz, ale też w mniejszych miejscowościach. Obecnie organizujemy przede wszystkim strukturę dystrybucyjną. Kujawsko-pomorskie to ósmy region, w którym będziemy obecni, a docelowo chcemy objąć zasięgiem całą Polskę – podkreśla Sylwia Olechno.

We wrześniu firma powołała nowego dyrektora, który będzie odpowiedzialny za rozwój współpracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

- Pierwsze podejmowane już przez nas kroki to konsultacja z dostawcami, z którymi współpracujemy, jakie sklepy z terenu województwa mogłyby być najbardziej rentowne ze względu na ilość zamówień, a nie są jeszcze w żaden sposób zrzeszone. Wkrótce będziemy chcieli zaproponować im współpracę, co oznacza dla właścicieli sklepów przede wszystkim korzystniejsze warunki handlowe. Jednocześnie jak najszybciej chcemy podpisywać nowe umowy z dystrybutorami i hurtowniami, aby zapewnić sklepom sprawną organizację dostaw – mówi Adam Bentlejewski, dyrektor regionu kujawsko-pomorskiego Grupy Chorten.

Pierwszym partnerem Grupy Chorten w tym województwie jest Roman Walicki, który prowadzi sklep spożywczo – przemysłowy w miejscowości Złotoria.

- To bardzo dobrze, że Grupa Chorten ze wschodu Polski idzie dalej na zachód, bo taka oferta jest potrzebna zwłaszcza właścicielom małych sklepów. Sam liczę przede wszystkim na rozszerzenie sieci hurtowni, z których będę mógł brać towar – mówi Roman Walicki, partner Grupy Chorten.

Grupa Chorten działa na rynku od 2009 r. Najsilniej rozbudowana siatka sklepów sieci jest obecnie w Podlaskim. Stąd bowiem wywodzą się założyciele grupy zakupowej, a na obszarze całego województwa podlaskiego jest prawie 400 punktów handlowych o zróżnicowanej wielkości. Kolejne sklepy znajdują się na terenie Lubelskiego, Mazowieckiego, Warmińsko-Mazurskiego, Świętokrzyskiego, Pomorskiego i Łódzkiego.

Joanna Hamdan 13233 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.