Spar większy o trzy placówki

Sieć Spar powiększyła się o trzy nowe sklepy, każdy w innym formacie: Eurospar (705 mkw.), Spar Express (82,5 mkw.) oraz Spar (316 mkw).

Pierwszy sklep otwarty został w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Młodzieżowej 9, w dzielnicy Kokoszyce i działa w formacie Eurospar (ma powierzchnię 705 mkw.). To już szósty sklep Spar właścicieli, państwa Węglarz, którzy 21 lat temu otrzymali licencję nr 1 na otwarcie pierwszego sklepu sieci w Polsce. Podkreślają, że Spar daje im rozpoznawalne logo, a także swobodę i niezależność, które są dla nich ważne.

Kolejny sklep otwarty został w Mucharzu (woj. małopolskie). Sklep ma powierzchnię 82,5 mkw., działa w formacie Spar Express. To pierwszy sklep w sieci Spar Marii Dębińskiej, która w samym handlu już od kilkunastu lat. - Po 19 latach pracy w handlu zdecydowałam, że już czas wejść do sieci – mówi Maria Dębińska. Wybór padł na Spar, ponieważ wiem, że ludzie polubili tę markę, a mnie spodobał się oferowany w Spar asortyment, choć jednocześnie sieć pozwala na dużą swobodę. Ja na przykład wprowadziłam u siebie szeroki asortyment świeżych, lokalnych warzyw i owoców, których ludzie teraz bardzo poszukują. Dobudowałam nawet małą chłodnię - podkreśla.

Trzecie otwarcie miało miejsce w Łodzi przy ul. Jurczyńskiego 30 a. Sklep działa w formacie Spar i ma powierzchnię 316 mkw. Sklep znajduje się w dzielnicy Łódź-Widzew, przy ruchliwej dwupasmowej drodze i dużym osiedlu mieszkaniowym. Właściciel, Krzysztof Gruszczyński, liczy na duże zainteresowanie klientów, gdyż na ten moment w najbliższej okolicy brak jest bezpośredniej konkurencji dla nowo otwartego supermarketu. To jego pierwszy sklep w sieci Spar - wcześniej należał do jednej z łódzkich sieci, ale zdecydował się na zmianę. 

Spar to franczyzowa sieć sprzedaży detalicznej. Sklepy funkcjonują w 44 krajach, na cz kontynentach. Na naszym rynku sieć obecna jest od 1996 r., a od 2010 r. należy do Grupy Kapitałowej Bać-Pol. Obecnie W Polsce Spar liczy ponad 240 sklepów. W tym roku firma obchodzi 20-lecie istnienia w naszym kraju.

Ostatnio o sieci Spar pisaliśmy m.in. tutaj:

http://handelextra.pl/artykuly/202269,spar-nie-zwalnia-tempa

Ilona Mrozowska 2344 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }