Stoczek Natura ma pieniądze na budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego

Należąca do grupy Makarony Polskie spółka Stoczek Natura podpisała z Ministerstwem Rozwoju i Finansów umowę na dofinansowanie budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego.

Przedmiotem umowy dotacyjnej jest utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego przy spółce Stoczek Natura. W Centrum prowadzone będą prace badawczo-rozwojowe związane z poszukiwaniem nowatorskich rozwiązań w zakresie przetwórstwa owocowo-warzywnego oraz przetwórstwa mięsnego.

Wyniki badań mają posłużyć Stoczkowi Naturze do wprowadzenia ulepszeń w produkcji półproduktów owocowych, półproduktów warzywnych oraz sosów. Misją Centrum Badawczo-Rozwojowego będzie też wdrażanie innowacji procesowych i produktowych w zakresie wytwarzania półproduktów dla branży piekarniczo-cukierniczej oraz gastronomiczno-hotelarskiej – podała spółka.

O wpisaniu projektu na listę projektów zakwalifikowanych do dofinansowania Makarony Polskie informowały już w czerwcu. Całkowity koszt budowy centrum wyniesie 19,02 mln zł, natomiast kwota dofinansowania to 9,25 mln zł. Budowa ma potrwać do kwietnia 2019 r.

Stoczek Natura należy w 100 proc. do grupy Makarony Polskie. Jest producentem dań gotowych pod markami Stoczek i Męska Rzecz oraz dżemów, smalców i mięsiw pod marką Stoczek.

Magdalena Weiss 1128 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }