Global Cider Forum po raz pierwszy

Odbywające się w dniach 6-7 września we Frankfurcie wydarzenie jest pierwszym globalnym sympozjum dotyczącym tematyki cydrów.

Rynek cydru jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków napojów, szczególnie w Europie Wschodniej, Australii, USA i Afryce Południowej. W ramach trwającego Global Cider Forum uczestnicy porównują sytuację w poszczególnych regionach oraz analizują perspektywę dalszego rozwoju rynku. Dyskutują także o warunkach prawnych, trendach konsumenckich i możliwościach marketingowych.

Organizatorzy Forum spodziewają się ponad 120 uczestników – głównie producentów i przedstawicieli krajowych organizacji branżowych. Polskich wytwórców reprezentuje Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa, a w forum uczestniczy jego prezes - Magdalena Zielińska. Inicjatorem wydarzenia jest AICV - organizacja reprezentująca producentów cydrów i win owocowych Unii Europejskiej.

Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa to największa w kraju organizacja reprezentująca branżę. Zrzesza czołowych producentów i dystrybutorów wina i wyrobów winiarskich, zapewniając branży wsparcie eksperckie i prawne, aktywnie włączając się w proces legislacyjny oraz reprezentując sektor wobec organów administracji krajowej i organów UE. W skład ZP PRW wchodzą: Awe, Bartex-Bartol, Dom Wina, Henkell & Co. Polska, Jantoń, LeMag, Martini Polska, Mazurskie Miody, Warwin.

Joanna Hamdan 13849 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.