Emperia przyspiesza z otwarciami

444 sklepy planuje mieć w swoim portfolio na koniec roku zarząd Emperii Holding. Do otwarcia szykują się już 33 placówki. W trakcie zaawansowanego procedowania jest 18 lokalizacji.

Według stanu na koniec lipca br. sieć Stokrotka liczy 389 placówek, w tym 250 supermarketów własnych i 88 marketów własnych. Tylko w II kwartale br. otwarto w sieci 10 sklepów (w tym 1 franczyzowy), zaś 4 zostały zamknięte.

- W drugim półroczu znacząco przyspieszymy z otwarciami – ujawnia Dariusz Kalinowski, prezes zarządu Emperia Holding.

Do rychłego otwarcia szykują się już 33 sklepy. W trakcie zaawansowanego procedowania jest ponadto 18 lokalizacji, które najprawdopodobniej jeszcze w tym roku rozpoczną działalność pod szyldem Stokrotki. Powoli rozwija się też nowy koncept operatora – sklepy convenience pod marką 5market. Obecnie działają dwa w tej formule.

Firma planuje zamknąć br. liczbą 444 sklepów. Rozpoczęła też poszukiwania centrum dystrybucyjnego na południu Polski.

Emperia jest także w tracie poszukiwania inwestora - trwa właśnie proces due diligence. Firma póki co nie ujawnia szczegółów nt. zainteresowania potencjalnych kupców jej ofertą.

Katarzyna Pierzchała 4284 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.