Emperia zadowolona z testów 5market

5market - pod koniec roku zapadnie decyzja, w jakim tempie Emperia będzie rozwijać ten nowy dla firmy koncept. Na razie trwają testy w dwóch sklepach w formacie convenience - dowiedział się "Handel Extra".

Emperia od ubiegłego roku pracowała nad kolejnym, po supermarkecie i markecie, konceptem sklepu w swoim portfolio - formatem convenience. W II kwartale 2017 r. zostały otwarte w Lublinie dwa testowe sklepy, których przewagą nad konkurencją mają być artykuły świeże i „optymalnie dopasowany asortyment, który ma zapewnić pełne zaopatrzenie gospodarstwa domowego we wszystkie podstawowe artykuły spożywcze”.

O starcie sieci pisaliśmy tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/198752,siec-5-market-wystartowala-po-cichu.

- Na razie jesteśmy zadowoleni z wyników nowego formatu – ujawnia Dariusz Kalinowski, prezes zarządu Emperia Holding. - Przyglądamy mu się wnikliwie i nie ukrywam, że wiążemy z nim porównywalne nadzieje, jak z formułą market – mówi. Dodaje przy tym, że decyzje, w jakim tempie firma będzie chciała rozwijać koncept, zapadną pod koniec br.

Nowa na rynku sieć sklepów 5market należy do holdingu Emperia, która jest także organizatorem sieci Stokrotka. Na koniec lipca br. tworzyło ją 389 placówek (supermarkety, markety, franczyzowe).

Katarzyna Pierzchała 4285 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.