Biedronka atakuje Saską Kępę

Dyskont przejmuje w Warszawie kolejne lokalizacje po delikatesach Alma. Do otwarcia szykuje się właśnie Biedronka przy ul. Zwycięzców, czyli w willowej części stolicy, na Saskiej Kępie.

Delikatesy Alma działały w tym miejscu od sierpnia 2008 r. Były jednymi z największych w sieci, zajmowały 1,450 mkw. powierzchni. Kilka miesięcy temu – wskutek zawirowań finansowych operatora – sklep został zamknięty a lokal po nim ział pustką.

Teraz już wiadomo, że miejsce Almy zajmie Biedronka. Właśnie pojawił się na fasadzie budynku olbrzymi szyld informujący o nowym najemcy. Jak się dowiedzieliśmy, prace adaptacyjne są już zaawansowane. Otwarcie więc już wkrótce. Ze względu na powierzchnię sali sprzedaży będzie to jedna z większych Biedronek w stolicy.

Kojarzona do tej pory z luksusem willowa część Warszawy jest już dość mocno opanowana przez dyskonterów. Działa tu już kilka Biedronek i Lidli. Niedawno otworzyło się też Aldi (przy ul. Meissnera).

Saska Kępa to to kolejna lokalizacja w Warszawie przejęta przez Biedronkę po Almie - ruszył już sklep przy ul. Grójeckiej 194.

Zwolnione lokale są łakomym kąskiem także dla innych sieci, w tym dla Carrefoura, o czym pisaliśmy m.in. tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/199653,carrefour-zastapi-alme-w-focus-mall-zielona-gora

Katarzyna Pierzchała 5264 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.