Sprzedaż detaliczna w górę, ale wolniej od oczekiwań

O 7,1 proc. wzrosła w lipcu 2017 r. sprzedaż detaliczna ogółem w ujęciu rocznym - podał Główny Urząd Statystyczny. Ekonomiści oczekiwali wzrostu o 7,5 proc.

Za część tego wzrostu odpowiada inflacja. W cenach stałych sprzedaż w lipcu zwiększyła się o 6,8 proc., a od stycznia do lipca - o 7,0 proc. W cenach bieżących wzrost w pierwszych siedmiu miesiącach roku wyniósł 8,2 proc.

W kategorii „żywność, napoje i wyroby tytoniowe” sprzedaż rosła wolniej niż w pozostałych segmentach rynku – o 2,2 proc. w lipcu i o 3,1 proc. od stycznia do lipca (ceny stałe). W cenach bieżących było to odpowiednio 6,0 oraz 6,1 proc. Najszybciej wobec lipca 2016 roku wzrosła sprzedaż odzieży, tekstyliów i obuwia, a także farmaceutyków, kosmetyków i sprzętu ortopedycznego oraz prasy i książek.

Zdjęcie: Photogenica

Magdalena Weiss 1067 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }