Walmart jeszcze większy

Największy detalista świata ma za sobą dobry kwartał. Sprzedaż żywności wzrosła do poziomów niewidzianych od pięciu lat.

Wyniki Walmarta za drugi kwartał roku obrotowego 2017/2018 są także lepsze od spodziewanych przez analityków.

Podbiła je zarówno większa sprzedaż w sklepach stacjonarnych, jak i online. Łączne przychody Walmarta w kwartale zakończonym 31 lipca wzrosły o 2,3 proc. do 123,36 mld dolarów. Liczba klientów w amerykańskich sklepach wzrosła o 1,3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Sprzedaż w amerykańskich sklepach LFL nie licząc paliw, wzrosła o 1,7 proc. To dwunasty z rzędu kwartał wzrostu sprzedaży na porównywalnej powierzchni.

Sprzedaż online poszybowała o 60 proc., m.in. dzięki akwizycji e-sklepów ShoeBuy, Moosejaw, Bonobos i ModCloth oraz poszerzeniu asortymentu.

Szczególnie dobrze rozwijała się jednak sprzedaż żywności: na porównywalnej powierzchni był to najlepszy kwartał od pięciu lat. Sprzedaż żywności odpowiada za około połowę przychodów Walmarta, co daje rocznie ok. 200 mld dolarów.

Inwestycje w promocje, niskie ceny i akwizycje spowodowały jednak spadek marż i w konsekwencji zysku. W drugim kwartale zmniejszył się on o 23 proc. do 2,9 mld dolarów. Jednak po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych i tak okazał się nieco wyższy niż oczekiwali analitycy i wyniósł 1,08 dolara na akcję (spodziewano się 1,07 dol.).

Amerykański Walmart jest największą siecią handlową na świecie.

O Walmarcie pisaliśmy m.in. tutaj:

http://handelextra.pl/artykuly/195892,wal-mart-pozostaje-najwiekszym-swiatowym-detalista

Magdalena Weiss 1067 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }