Carrefour premium na nowym rynku

Francuski detalista wchodzi ze swoim formatem premium do kolejnego kraju. Tym razem jest to Rumunia.

Na zdjęciu: pierwszy Carrefour Market Premium w Warszawie

W ćwierćmilionowym rumuńskim mieście Brasov, w będącym jeszcze w budowie centrum handlowym AFI Park Brasov sieć Carrefour uruchomi swój pierwszy w Rumunii sklep w segmencie premium – donoszą rumuńskie media. Ma on mieć powierzchnię 6,5 tys. mkw. Będą tam sprzedawane produkty spożywcze premium, w tym produkty ekologiczne, żywność dla diabetyków, produkty bez laktozy czy glutenu. Obok działów spożywczych przewidziano też sprzedaż kosmetyków i odzieży.

Uruchomienie centrum zaplanowane jest na przełom 2018 i 2019 r. Ma ono łączną powierzchnie 45 tys. mkw., a inwestycja w nie pochłonie 120 mln euro.

Carrefour jest już obecny ze swoim segmentem premium w kilku europejskich krajach, m.in. w Hiszpanii, Belgii czy Włoszech. Także w Polsce uruchomiono pierwszy sklep tego formatu w maju 2016 r. na warszawskiej Białołęce. Potem kolejny powstał w podwarszawskiej Podkowie Leśnej, a następnie w Radomiu. W 2017 r. sklep Carrefoura w tym formacie uruchomiono w Galerii Aura w Olsztynie, a kolejny zastąpił Almę w Lublinie (Galeria Olimp). Obecnie działa już osiem placówek tego typu. Już niebawem, bo 23 sierpnia kolejna zajmie miejsce delikatesów Alma w Krakowie (Galeria Kazimierz).


Magdalena Weiss 1067 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }