North Coast jednak wypłaci dywidendę?

Fundusze BPH TFI, posiadające łącznie 17,9 proc. udziałów w spółce North Coast, zażądały zwołania nadzwyczajnego zgromadzenia akcjonariuszy. Domagają się wypłaty dywidendy.

Zgromadzenie miałoby się odbyć najpóźniej 30 września.

Wnioskodawcy chcą zmiany uchwały zgromadzenia z czerwca br., która stanowi o przekazaniu całego zysku osiągniętego przez dystrybutora włoskich artykułów spożywczych w 2016 r. w kwocie niespełna 54 tys. zł na pokrycie straty z lat ubiegłych.

Akcjonariusze chcą także, by spółka wypłaciła dywidendę ze środków zgromadzonych w kapitale zapasowym w wysokości 8,576 mln zł. - Sprzedaż nieruchomości w Krakowie i pozyskane środki w kwocie 8,6 mln zł oraz dużo lepsza sytuacja finansowa spółki North Coast pozwalają na wypłacenie dywidendy – piszą wnioskodawcy w uzasadnieniu. - Spółka North Coast nie ma potrzeb inwestycyjnych, które wymagałyby dużych nakładów kapitałowych. Poziom zadłużenia nie odbiega znacząco od średniej podmiotów z branży – dodano. Zaznaczono także, że wypłata dywidendy byłaby aktem dobrej woli ze strony głównego akcjonariusza, jakim jest należąca do brytyjskiego funduszu Charterhouse firma Nuova Castelli.

Zdjęcie: Photogenica

Magdalena Weiss 1067 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }