Biedronka powstaje naprzeciw Galerii Północnej

W sąsiedztwie Galerii Północnej w warszawskiej dzielnicy Białołęka powstaje nowy sklep sieci Biedronka - potwierdziło "Handlowi Extra" biuro prasowe Jeronimo Martins Polska. Otwarcie placówki zaplanowane jest na czwarty kwartał tego roku.

Budowa sklepu w tej lokalizacji została rozpoczęta w drugim kwartale br. Placówka będzie się mieściła na parterze dwukondygnacyjnego budynku zlokalizowanego naprzeciwko centrum handlowego Galeria Północna, które szykuje się do otwarcia już 14 września.

Dyskont powstaje w dość trudnej lokalizacji pod względem handlowym. W bezpośrednim sąsiedztwie – tuż „za płotem” - działa Carrefour w formacie supermarket premium, który w połowie ubiegłego roku przeszedł gruntowną modernizację. W Galerii Północnej będzie działać też sklep sieci Carrefour – tym razem w formacie hipermarketu. Niecałe pół kilometra dalej – przy ul. Światowida – działa od kilku lat cieszący się dużym powodzeniem Lidl.

Jeronimo Martins planuje uruchomić nową Biedronkę już w IV kwartale tego roku.

Aktualnie na terenie stołecznej dzielnicy Białołęka działa już siedem Biedronek. W całym kraju jest natomiast ponad 2720 sklepów sieci w ponad tysiącu miejscowości. O planach rozwojowych Biedronki na Białołęce - ale nieuwzględniających jeszcze sklepu naprzeciw Galerii Północnej - w marcu br. pisaliśmy tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/197117,biedronka-leci-na-bialoleke.

Białołęka to najszybciej rozwijająca się pod względem demograficznym dzielnica Warszawy. Zlokalizowana jest na północy miasta. Jej powierzchnia wynosi ponad 73 kmw. (14,1 proc. powierzchni Warszawy). Według ostatnich danych z 31 grudnia 2015 r. zamieszkuje ją ponad 104 tys. osób, czyli średnia gęstość zaludnienia wynosi 1429 osób na kmw.


Zdjęcie: Biedronka w Miechowie, woj. małopolskie.

Katarzyna Pierzchała 1678 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }