Mastercard funduje posiłki dla uczniów w Rwandzie

Kolejny rok z rzędu firma wspiera World Food Programme (WFP), czyli Światowy Program Żywnościowy ONZ. Tym razem do akcji włączył się również Empik.

Do włączenia się w akcję firma zachęca też użytkowników swoich kart. W Polsce partnerem tegorocznego projektu jest Empik.

Każda transakcja kartą płatniczą Mastercard lub Maestro w sklepach tej sieci, a także na stronie empik.com, pozwoli ufundować jeden posiłek dla potrzebujących dzieci.

Akcja potrwa do 6 września br. i jest realizowana w ramach kampanii Priceless Causes (Bezcenne Pomaganie).

Do tej pory, w ramach trwającej od 2015 r. kampanii w 11 krajach Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce, Mastercard wspólnie z posiadaczami swoich kart, ufundował w sumie 7,5 mln posiłków. Dodając do tego inne działania, w ramach współpracy z WFP ufundowano łącznie ponad 17 mln posiłków (dane na koniec 2016 r.).

W lipcu tego roku Mastercard i WFP ogłosiły wspólne zobowiązanie do ufundowania łącznie 100 mln posiłków dla potrzebujących na całym świecie.

Mastercard i WFP współpracują od 2012 r. w celu dostarczania rozwiązań służących przeciwdziałaniu głodowi. Mastercard angażuje posiadaczy kart oraz partnerów biznesowych, banki, akceptantów płatności do zbierania środków na potrzeby programów WFP, z których finansowane są zakupy odżywczych posiłków dla uczniów w szkołach. Firma pomogła też WFP w umocnieniu dostaw “żywności cyfrowej” tak, aby uchodźcy oraz inni ludzie będący w potrzebie mogli uzyskać dostęp do niezbędnej im żywności z rynków lokalnych.

W tym roku kampania Priceless Causes będzie prowadzona w wybranych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, wspierając program dożywiania szkolnego w Rwandzie. W praktyce oznacza to sfinansowanie ponad 3,75 mln posiłków dla uczniów. Dożywianie szkolne nie tylko umożliwia walkę z głodem, ale też promuje długofalową edukację.

Joanna Hamdan 5943 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }