Auchan nie zwalnia tempa

Do końca 2017 r. w Rumunii powstanie pierwszy supermarket sieci Auchan.

To doniesienia serwisu SeeNews.com, poświęconego informacjom z Europy Południowo-Wschodniej. Auchan ma już w Rumunii hipermarkety i sklepy convenience, teraz jednak zapowiedział, że do końca roku w tym kraju powstanie pierwszy supermarket pod szyldem grupy.

Sklep w tym formacie ma powstać do końca 2017 r. Będzie miał 2,3 tys. mkw. i zostanie zlokalizowany w Bukareszcie, w centrum handlowym Bucur Obor.

- Z przyjemnością ogłaszamy podpisanie umowy z Bucur Obor. To partnerstwo pozwoli nam uczynić kolejny krok na drodze rozwoju naszego handlu będącego blisko klienta - powiedział Lonut Ardeleanu, dyrektor generalny Auchan Retail Romania.

Auchan ma obecnie w Rumunii 33 hipermarkety i cztery sklepy convenience. Zatrudnia łącznie ok. 10 tys. osób. W kwietniu francuska grupa podpisała też z grupą naftową OMV Petrom umowę na uruchomienie do końca roku 15 sklepów na stacjach benzynowych.

Auchan nieustannie inwestuje w nowe placówki w Europie. Jeszcze w sierpniu w mieście Szekszárd w południowej części Węgier ma pojawić się pierwszy supermarket sieci w tym kraju. Rozwój Auchan na Węgrzech zakłada także inwestycje w sklep internetowy. Został on uruchomiony w listopadzie 2016 r., a do końca 2017 r. ma objąć pełen asortyment sieci. W drugiej połowie roku objęty dostawami ma być cały Budapeszt, a w dalszej perspektywie – cały kraj. Supermarkety będą obejmowały mniejszy asortyment niż większe sklepy, ale będą też punktami odbioru zakupów dokonanych w internecie.

Auchan rozwija się też we Francji, w Rosji i m.in. Portugalii.

O Auchan w Portugalii pisaliśmy tutaj:

http://handelextra.pl/artykuly/197590,auchan-uruchamia-pierwszy-sklep-convenience-w-portugalii

O Auchan w Rosji pisaliśmy tutaj:

http://handelextra.pl/artykuly/198002,auchan-inwestuje-w-rosji

Magdalena Weiss 1067 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }