Makro premiuje płatności kartami Visa

Na terminalach płatniczych firmy eService została uruchomiona technologia ZenCard 2.0 - narzędzie do marketingu transakcyjnego i budowania lojalności w handlu. Pierwszą dużą siecią handlową, która wdrożyła narzędzie jest sieć Makro, która wystartowała właśnie z promocją dla posiadaczy kart Visa.

- Polacy doceniają wygodę płatności bezgotówkowych. Rośnie liczba osób, które korzystają już jedynie z płatności bezgotówkowych. Widać to we wszystkich grupach wiekowych – mówi Marek Paradowski, prezes eService. - Jest to korzystne dla przedsiębiorców, obniżających koszty obsługi gotówki, m.in. za konwoje, koszty związane z pomyłkami kasjera, czy podrobionymi pieniędzmi – uważa.

Dlatego też firma eService wprowadza rozwiązania wspierające przedsiębiorców w rozwoju ich biznesu. - Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje to wypracowane wspólnie z ZenCard, dodające do terminala płatniczego funkcje zaawansowanego narzędzia do marketingu i budowania lojalności – zwraca uwagę Paradowski.

Wspólna akcja promocyjna Makro i Visa w technologii ZenCard trwa od 4 sierpnia do 3 września br. (w piątki od godz. 17 do niedzieli do godz. 24). Klienci dokonujący zakupów w jednej z 30 hal hurtownika będą mogli odebrać bon towarowy o wartości 50 zł na kolejne zakupy, jeżeli dokonają płatności kartą Visa o minimalnej wartości 500 zł. Dodatkowo, w ramach loterii, będą mogli wygrać bony o wartości 1000 zł.

- Współpraca z Visa i Makro to wyraźny sygnał, że nasz rozwój nabiera tempa, a rynek jest coraz bardziej otwarty na innowacyjne technologie. Jesteśmy dumni, że wraz z eService udało nam się wypracować system satysfakcjonujący zarówno sieć hurtowni Makro, jak i jej klientów – komentuje Jarosław Sygitowicz, współzałożyciel ZenCard.

Podkreśla on, że od początku założeniem ZenCard było przede wszystkim uproszczenie prowadzenia programów lojalnościowych i rabatowych przez sieci handlowe oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, a także zapewnienie klientom sklepów maksymalnej wygody z ich korzystania. - Naszą technologię możemy indywidualnie dopasować do potrzeb każdego biznesu, i już wkrótce będziemy informować o kolejnych dużych współpracach – zapowiada Sygitowicz.

ZenCard to narzędzie do tworzenia programów lojalnościowych, które działa na terminalach płatniczych w sklepach stacjonarnych, a także w sklepach internetowych. Firma powstała w 2013 r., a jego założycielami są Krzysztof Klimczak, Jarosław Sygitowicz i Marek Rogoziński. Technologię wsparły fundusze LMS Invest oraz SpeedUp Group, a w do jej rozwoju przyczynił się także udział w programie akceleracyjnym MasterCard Start Path. W styczniu 2017 r. ZenCard stał się częścią Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego.

Centrum Elektronicznych Usług eService działa na rynku akceptacji kart płatniczych oraz rozliczania transakcji elektronicznych w Polsce. Od 18 lat umożliwia dokonywanie transakcji kartowych w sklepach. Już w 2007 r., jako pierwsza firma w Polsce, uruchomiła masowe płatności zbliżeniowe. Obsługuje płatności telefonem i programy lojalnościowe. Umożliwia dokonywanie płatności w złotówkach i ponad 40 innych walutach.

eService obsługuje transakcje w Polsce i wielu innych krajach Europy – sieć akceptacji liczy ponad 150 tysięcy terminali płatniczych, zapewniających klientom firmy szeroki wachlarz dodatkowych produktów i usług, takich jak: doładowanie telefonów komórkowych, programy lojalnościowe, karty podarunkowe, czy też wypłacanie gotówki w sklepie podczas zakupów. Zapewnia również usługi rozliczania płatności internetowych zarówno przy użyciu kart, jak i przelewów.

Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService należy do EVO Payments International oraz PKO Banku Polskiego.

Katarzyna Pierzchała 1760 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }