Święto Toruńskiego Piernika tuż, tuż

Wydarzenie odbędzie się 11 i 12 sierpnia br. w Toruniu.

Podczas Święta Toruńskiego Piernika odbęda się między innymi połączone z degustacją pokazy kulinarne w wykonaniu szefów kuchni takich jak: Pascal Brodnicki, który prowadzi program kulinarny TVN „Po prostu gotuj”, autor książek kulinarnych ”Po prostu gotuj” oraz „Po prostu mi to ugotuj”;  Sebastian Olma, zwycięzca II edycji programu Top Chef oraz Malika Szyc-Juchnowicz,  finalistka programu Top Chef.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie Międzynarodowy Zlot Foodtrucków. Będzie można także zwiedzić Muzeum Toruńskiego Piernika oraz wziąć udział w warsztatach i pokazach piernikarskich w ramach  Piernikowego Laboratorium

Ponadto na dziedzińcu Muzeum pojawi się piernikowe miasteczko, gdzie będzie można ręcznie wyrobić Toruńskie Pierniki pod okiem mistrzów piernikarskich z Fabryki Cukierniczej Kopernik. Z kolei w strefie edukacyjnej dla dzieci będą mieć miejsce warsztaty i pokazy animowane przez Młyn Wiedzy. Na najmłodszych przygotowano także warsztaty zdobienia pierników.

Odbędzie się również konkurs kulinarny. Wystarczy przygotować danie z dodatkiem Toruńskich Pierników, udostępnić jego fotografię w mediach społecznościowych z hashtagiem #przepisnakopernika lub na blogu, a następnie zgłosić w jednej z trzech kategorii: deser, wypiek, danie wytrawne. Przepisy 32 nagrodzonych autorów znajdą się w książce kucharskiej. Najbardziej kreatywne receptury zostaną uhonorowane nagrodami takimi jak bon wakacyjny o wartości 5 tys. zł, czy voucher na weekend w Toruniu.

Organizatorem Święta Toruńskiego Piernika 2017 jest firma SOS Music.

Joanna Hamdan 12753 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.