Piotr i Paweł wjechał na stacje BP

Pierwszy pilotażowy sklep Piotra i Pawła na stacji BP został dziś oficjalnie otwarty w Warszawie. Placówka "Piotr i Paweł po drodze" wyróżnia się m.in. szeroką ofertą produktów marki własnej sieci. Mamy fotorelację z otwarcia.

Pierwszy pilotażowy sklep poznańskiego operatora ruszył w Al. Jerozolimskich 144 c w Warszawie, naprzeciw centrum handlowego Blue City, w którym od lat działa supermarket Piotr i Paweł notujący jedne z największych obrotów w sieci.

- Mam nadzieję, że nie będziemy się kanibalizować, ponieważ w tym sklepie na stacji paliw stworzyliśmy zupełnie nowy koncept – tłumaczy Piotr Drządzewski, szef projektu „Piotr i Paweł po drodze” ze strony spółki Piotr i Paweł. - Obecnie nie da się przełożyć jednego formatu sklepu na drugi, przy zachowaniu proporcjonalności pod względem powierzchni. Trzeba działać od podstaw – podkreśla. Prace nad formułą convenience na stacjach BP trwały ponad rok. Wcześniej obie sieci miały już doświadczenia z innymi partnerami handlowymi – dekadę temu Piotr i Paweł testował swoje sklepy przy stacjach Shell, natomiast BP przez krótki czas współpracował z Carrefourem.

- Wiele wyciągnęliśmy z tych doświadczeń. Również czasy się zmieniły. Teraz klient oczekuje kompleksowości zakupów i usług w jednym miejscu i w jak najkrótszym czasie – wyjaśnia Joanna Lutosławska-Rogóż, kierownik projektu „Piotr i Paweł po drodze” w BP. - Nasza współpraca z Piotrem i Pawłem jest odpowiedzią na te oczekiwania – dodaje.

W pilotażowym sklepie klient znajdzie szeroki wybór napojów, słodyczy, alkoholi, ale także sałatek, dań gotowych, koktajli warzywno-owocowych. Są też chłodzone owoce i warzywa. Placówkę wyróżnia rozległa oferta marki własnej Piotra i Pawła – tu jest jej aż 200 indeksów produktów „Piotr i Paweł Zawsze Jakość”.

- Zobaczymy, jak ten nasz pomysł zostanie przyjęty przez klientów stacji. Naszym założeniem było, aby tak dobrać asortyment, żeby ten sklep stał się miejscem zakupów każdemu po drodze, nie tylko dla kierowców – wyjaśnia Drządzewski.

Z tego względu w ofercie „Piotr i Paweł po drodze” są też dania gotowe (do podgrzania w domu) oraz półprodukty do szybkiego przygotowania posiłku.

Sklep w Al. Jerozolimskich ma powierzchnie blisko 150 mkw. Jego uruchomienie zapowiadaliśmy w ubiegłym tygodniu: http://handelextra.pl/artykuly/201553,piotr-i-pawel-otwiera-sklepy-na-stacjach-bp.

Dziś byliśmy na otwarciu placówki. Poniżej fotorelacja: 

Katarzyna Pierzchała 1768 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }