Rossmann poprawia zysk

Solidny wzrost zysku EBITDA odnotował Rossmann Polska w I połowie 2017 roku - podał hongkoński koncern Hutchinson Whampoa, pośredni właściciel połowy udziałów w sieci.

Rossmann w dalszym ciągu jest liderem polskiego rynku drogeryjnego – napisano w raporcie finansowym. Razem z należącymi do AS Watson brytyjskimi sklepami Rossmanna wymieniono jako markę, której sprzedaż szczególnie mocno wzrosła na porównywalnej powierzchni. AS Watson, największa na świecie międzynarodowa grupa działająca w branży "zdrowie i uroda", do której należy 53 proc. polskiego Rossmanna, jest z kolei częścią koncernu Hutchinson Whampoa z Honkongu.

Polska, wraz z Czechami, Węgrami (w tych krajach grupa działa pod szyldem Rossmann), Litwą, Łotwą, Rosją i Ukrainą tworzy w strukturze grupy region geograficzny Europy Wschodniej. W I półroczu 2017 roku obszar ten przyniósł 6,77 mld HKD (dolarów hongkońskich), czyli ok. 3,4 mld zł. To wzrost o 10 proc., a w stałych kursach walut – o 9 proc. Na porównywalnej powierzchni wzrost wyniósł 4,2 proc.

Zysk EBITDA w regionie wzrósł o 5 proc. (4 proc. w walutach lokalnych) do 881 mln HKD (ok. 440 mln zł). Marża EBITDA na poziomie 13 proc. była drugą najwyższą w strukturze geograficznej grupy po Chinach, jednak w porównaniu z I połową 2016 roku spadła o 1 pp.

Na koniec 2016 r. hongkoński koncern AS Watson miał w Europie Wschodniej 2138 placówek, o 132 więcej niż rok wcześniej.

Na początku 2017 roku Rossmann zapowiedział uruchomienie w ciągu roku 250 nowych sklepów, z czego 150 poza Niemcami (Polska, Czechy, Węgry, Turcja, Albania).

Magdalena Weiss 1141 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }