Prymat kupuje Kulinaria

Grupa Prymat przejęła 100 proc. udziałów w firmie Kulinaria, dostawcy przypraw dla przemysłu spożywczego.

Grupa Prymat, producent przypraw i właściciel m.in. takich marek, jak Prymat i Kucharek, zakupiła 100 proc. udziałów w firmie Kulinaria, która od 20 lat dostarcza przemysłowi spożywczemu – głównie mięsnemu – oraz gastronomii posypki i mieszanki przypraw.

To kolejna inwestycja Grupy Prymat w ostatnim czasie, po przejęciu w styczniu 2017 roku 80 proc. udziałów w firmie Lacikonyha, węgierskim producencie przypraw, wyrobów gotowych oraz dodatków spożywczych.

Firma Kulinaria ma w ofercie specjalistyczne mieszanki przyprawowe do różnego rodzaju mięs, przyprawy uniwersalne, a także mieszanki suszonych warzyw.

Produkty są dostarczane nie tylko na terenie Polski, ale także do krajów takich jak Bułgaria, Czechy, Łotwa, Rosja, Rumunia i Ukraina. Głównymi odbiorcami w tych krajach są zakłady przetwórstwa mięsnego, ale firma produkuje także posypki do słonych przekąsek oraz zupy, sosy i dipy dla gastronomii.

To kolejna akwizycja Grupy Prymat. W 2007 roku przejęła ona firmę Pěkný-Unimex, czeskiego producenta przypraw i dodatków do żywności; w 2009 roku firmę Smak, producenta w branży przetwórstwa owocowo-warzywnego oraz w 2017 roku firmy Lacikonyha, węgierskiego producenta przypraw, wyrobów gotowych oraz dodatków spożywczych.

Po sfinalizowaniu tej inwestycji Grupa Prymat łącznie zatrudnia 942 osoby, natomiast skonsolidowany obrót w 2017 roku zgodnie z prognozami osiągnie 514 milionów złotych.

W portfelu marek Grupy Prymat znajdują się aktualnie: Prymat, Kucharek, Prymat GastroLine, Kulinaria, Asta, Smak, Avokádo, Nadir, Ízmester, Lacikonyha, Cavalcad oraz Gastro Maestro.

Jak podaje firma, Prymat to najchętniej wybierana marka w Polsce przez klientów sklepów małoformatowych do 300 mkw. – lider rynku przypraw z udziałem 42,8 proc. Natomiast marka Kucharek to lider rynku przypraw uniwersalnych z udziałem 53,8 proc. (źródło: CMR, czerwiec 2017).

Zdjęcie: Photogenica

Magdalena Weiss 1137 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }