E-commerce zdominował magazyn w Będzinie

DTW Logistics podsumował roczną działalność swojego śląskiego magazynu w Będzinie. 70 proc. firm korzystających z usług operatora w tym magazynie, to małe i średnie przedsiębiorstwa z branży e-commerce.

W czerwcu minął rok, odkąd DTW Logistics uruchomił swoje nowe centrum magazynowe - w Będzinie na Śląsku. Operator w nowej lokalizacji poza obsługą linii drobnicowych świadczy też usługi logistyki kontraktowej, w tym także typu fulfillment dla firm z branży e-commerce.

Początkowo dzięki lokalizacji magazynu (w Prologis Park Będzin II w pobliżu autostrady A4 i trasy E40), DTW Logistics organizował w nim przeładunki cross-dockingowe dla ładunków krajowych. Po kilku tygodniach wyruszały już stąd linie drobnicowe do krajów południowej Europy, np. do Włoch. Zaś już w październiku ub.r. pojawił się tam pierwszy klient korzystający z usług logistyki kontraktowej. Co więcej, niektórzy z klientów korzystających dotychczas z usług magazynowych i transportowych operatora w magazynie w Kopytowie k. Błonia, podzielili swój wolumen towarów przenosząc ich część do centrum w Będzinie.

Według raportu „Rynek magazynowy w I kw. 2017 r.” (Axi Immo) w I kwartale br. największy popyt na powierzchnie magazynowo-produkcyjne odnotował właśnie Górny Śląsk. Zapotrzebowanie wyniosło aż 330 tys. mkw., z czego znaczną część, bo aż 235 tys. mkw. stanowiły nowe umowy i ekspansje.

DTW Logistics zamierza dalej rozwijać swoje usługi w tej lokalizacji. Operator zadbał, by infrastruktura będzińskiego magazynu zapewniała możliwość długo- oraz krótkoterminowego składowania towarów – zarówno spaletyzowanych jak i niestandardowych. W magazynie wydzielono także miejsce, w którym odbywa się przygotowywanie zestawów typu display (standy promocyjne z produktami) oraz co-packing, etykietowanie, konfekcjonowanie, tworzenie zestawów promocyjnych. Zainstalowano specjalne stoły i regały służące do obsługi różnych towarów oraz zakupiono urządzenia umożliwiające sporządzanie nowych etykiet - specjalne drukarki, a także foliarko-obkurczarki tunelowe czy zgrzewarki kloszowe do zabezpieczania produktów.

Istotnym elementem rozwoju śląskiego centrum magazynowego było również wdrożenie platformy IT, która wcześniej była uruchomiona w magazynie DTW Logistics w Kopytowie. Platforma umożliwiła szybką integrację z systemami klientów, biorącymi udział w procesach realizacji zamówień, tj.: e-sklepy, systemy drop-shippingowe, księgowo-magazynowe, kurierskie, czy też płatności elektronicznych (PayU, DotPay itp.). Dzięki temu DTW Logistics jest w stanie zapewnić usługi fulfillmentowe dla branży e-commere.

To właśnie rozbudowana infrastruktura i szeroki wachlarz usług, sprawiają że do operatora zgłaszają się klienci z różnych branż. Obecnie DTW Logistics wykonuje usługi z zakresu logistyki kontraktowej dla ośmiu firm,począwszy od produktów spożywczych, przez kosmetyki, akcesoria kosmetyczne, weterynaryjne, zabawki, sprzęt sportowy aż po małe produkty agd czy meble ogrodowe o niestandardowych wymiarach. Operator współpracuje również z dużymi sieciami handlowymi, przygotowując dla nich różnego rodzaju zestawy i zapewniając co-packing.

- Inwestycja w śląski magazyn odniosła sukces. Zapowiadana pod koniec ubiegłego roku tendencja rozwoju małych przedsiębiorstw e-commerce ma odzwierciedlenie w zapotrzebowaniu na usługi logistyczne, a rynek powierzchni magazynowych na Śląsku to drugi co do wielkości rynek w Polsce - komentuje Marcin Dudek, key account manager DTW Logistics.

Dodaje jednocześnie, że w maju br. firma zwiększyła powierzchnię magazynu w Kopytowie k. Błonia, a w Będzinie wdraża aktualnie dwóch nowych klientów.

O magazynie w Będzinie więcej pisaliśmy tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/200490,nowy-klient-dtw-logistics

Katarzyna Pierzchała 1775 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }