Gobarto ma zgodę UOKiK-u na przejęcie

Producent mięsa spółka Gobarto poinformowała o otrzymaniu zgody prezesa UOKiK-u na przejęcie wałbrzyskiego dystrybutora wędlin i serów, spółki Jama.

Na zdjęciu Dariusz Formela, prezes Gobarto

- Zarząd Gobarto z siedzibą w Warszawie informuje o ziszczeniu się jednego z warunków zawieszających warunkowej zobowiązującej umowy sprzedaży udziałów spółki pod firmą Jama sp. z o. o. z siedzibą w Wałbrzychu, tj. otrzymaniu decyzji prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w przedmiocie wydania zgody na dokonanie koncentracji, polegającej na przejęciu przez Emitenta kontroli nad Jama sp. z o. o. z siedzibą w Wałbrzychu – napisała spółka w komunikacie.

Negocjacje w sprawie przejęcia wałbrzyskiego dystrybutora Gobarto rozpoczęło jeszcze w 2016 roku. Pod koniec kwietnia poinformowało i zawarciu umowy, jednak by doszło do skutku, potrzebne było spełnienie kilku warunków zawieszających jej wykonanie. Jednym z nich była zgoda UOKIK-u na koncentrację.

Wartość transakcji przejęcia to 12 mln zł.

Jama to firma dystrybucyjna, zajmująca się handlem hurtowym wędlin, mięsa mielonego i serów żółtych. Ma trzy oddziały: w Wałbrzychu, Nysie i Kamiennej Górze. Zaopatruje sklepy w województwach dolnośląskim, opolskim oraz w Czechach.

Gobarto (przed październikiem 2016 r. PKM Duda) należy do największych w Polsce firm zajmujących się ubojem i rozbiorem mięsa czerwonego: wieprzowego, wołowego oraz dziczyzny. Spółka kontroluje i jest zarazem najważniejszą częścią grupy kapitałowej, którą aktualnie tworzy ok. 30 firm z branży rolno-spożywczej z terenu Polski i Ukrainy. Spółka jest notowana na GPW od 2002 r. W 2014 r. Cedrob nabył 33 proc. akcji Spółki, a w 2015 r., w drodze kolejnego wezwania, zwiększył swój udział do obecnych 66 proc.

O wynikach Gobarto za 1. kwartał br. czytaj tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/199069,gobarto-zadowolony-z-wynikow

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.