Allegro wyróżnia supersprzedawców

10 sierpnia rusza nowy program dla najlepszych sprzedawców na Allegro. Po spełnieniu wymagań co do jakości obsługi "supersprzedawcy" będą mogli zachęcać klientów do kolejnych zakupów w serwisie specjalnymi monetami, które można następnie wymieniać na kupony rabatowe.

Program „Super Sprzedawca” zastąpi wprowadzony w 2011 r. „Standard Allegro”. Ten ostatni przynosił korzyści jedynie sprzedającym, którzy uzyskiwali zniżki na płatne wyróżnianie ofert w serwisie.

Nowy program da korzyści zarówno klientom kupującym na Allegro, jak i sprzedawcom. Od 10 sierpnia kupując od “Super Sprzedawców” - zarówno w wersji mobilnej, jak i stacjonarnej Allegro - będzie można zbierać bonusowe monety (od 1 do 20 w zależności od wartości kupionego przedmiotu).

Korzyścią sprzedawców będzie automatyczne przyznawanie klientom monet za zakupy towarów we wszystkich ofertach oznaczonych symbolem “Super Sprzedawcy”. Ponadto ich oferty będą wyświetlane wyżej w wynikach wyszukiwania uwzględniających parametr trafności. Będą też mieli priorytetowy dostęp do Pomocy Allegro oraz zaproszenia do testów, szkoleń i na spotkania biznesowe.

- Staramy się, by zmiany na Allegro przynosiły konkretne korzyści - mówi Przemysław Budkowski, prezes Allegro. - Zniżki na zakupy na całym Allegro to od zawsze wyczekiwane promocje. Wprowadzamy je na stałe i rozszerzamy program także na serwis stacjonarny.

Chce on, by klienci Allegro mieli najlepsze w Polsce doświadczenie zakupowe. - A składają się na nie: najniższe ceny, bezpieczeństwo transakcji i największy wybór towarów w Polsce – dodaje Przemysław Budkowski.

W ramach nowego programu każdemu „Super Sprzedawca” zostanie bezpłatnie przyznana pula Monet do rozdania - do 100 tysięcy sztuk miesięcznie, w zależności od wysokości obrotów. Po wyczerpaniu bezpłatnej puli Super Sprzedawcy będą mogli dokupić kolejne Monety.

Oprócz nowych wyższych mierzalnych standardów obsługi, które musi spełnić kandydat na „Super Sprzedawcę”, wprowadzona zostanie także indywidualna weryfikacja jakości obsługi klienta: treści odpowiedzi na oceny, korespondencji w dyskusjach i zgłoszeń od kupujących. Weryfikacja będzie prowadzona przez zespół Allegro.

Konta na Allegro ma już ponad 20 mln Polaków, z których blisko 16 mln odwiedza serwis każdego miesiąca (badanie Gemius/PBI). Ponad 85 proc. transakcji dotyczy produktów nowych, sprzedawanych po ustalonej cenie. Allegro współpracuje z kilkuset markami, a sprzedaż na platformie prowadzi ponad 100 tys. małych i średnich polskich firm handlowych i dystrybutorów. Allegro jest obecnie największą platformą handlu elektronicznego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Zdjęcie: Allegro

Katarzyna Pierzchała 1775 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }