Jajka "trójki" znikną także z półek Tesco

Do końca 2025 roku Tesco całkowicie wycofa ze sprzedaży jaja z chowu klatkowego. To kolejna sieć, która składa taką deklarację.

Za osiem lat z półek sklepów Tesco w Europie Środkowej znikną jaja z chowu klatkowego.

- Nasza decyzja dotycząca jajek z chowu klatkowego jest spójna z polityką Tesco mającą na celu prowadzenie zrównoważonego łańcucha dostaw i poprawę warunków hodowli zwierząt - mówi Jamie Walker, dyrektor ds. produktów na Europę Środkową. - Będziemy współpracować z naszymi dostawcami, aby w założonym terminie zagwarantować, że żadne ze sprzedawanych w naszych sklepach jajek nie pochodzi z chowu klatkowego - zadeklarował.

Już teraz w ofercie Tesco znajdują się jajka ekologiczne, z chowu ściółkowego czy  z wolnego wybiegu. W czasie planowanych zmian w asortymencie Tesco wraz z dostawcami zamierza ściśle przestrzegać  obowiązujących standardów dotyczących warunków hodowli i produkcji jajek.

Inicjatywa ta jest częścią starań Tesco, aby wszystkie produkty były pozyskiwane we właściwy i etyczny sposób i jest kontynuacją zobowiązania, jakie podjęło Tesco w Wielkiej Brytanii o zakończeniu sprzedaży jajek z chowu klatkowego. 

Decyzje o rezygnacji ze sprzedaży jaj klatkowych ogłosiły już inne europejskie sieci: Intermarché, Aldi, Lidl, Carrefour, Netto czy Piotr i Paweł, a także sieć hurtowni Makro Cash and Carry. Pisaliśmy o tym w Handlu Extra m.in. tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/201483,intermarche-bez-jajek-trojek

http://handelextra.pl/artykuly/200211,makro-wycofuje-sie-ze-sprzedazy-jaj-z-chowu-klatkowego

http://handelextra.pl/artykuly/199303,piotr-i-pawel-bez-jajek-trojek

http://handelextra.pl/artykuly/198570,carrefour-wycofuje-jajka-z-chowu-klatkowego

Zdjęcie: Photogenica

 

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.