Tesco i jego dostawcy przekazali Bankom Żywności ponad 140 tys. zł

Na przełomie czerwca i lipca we wszystkich sklepach Tesco odbyła się akcja wspierająca Banki Żywności. 1 proc. ze sprzedaży ponad stu wybranych produktów w sklepach Tesco w Europie Środkowej został przekazany na rzecz Banków Żywności w poszczególnych krajach.

Wraz z dostawcami i klientami sieć przekazała na ten cel 459,14 tys. zł w Europie Środkowej, a w samej Polsce - 144, 56 tys. zł.

W Tesco uważamy, że walki z marnowaniem żywności nie wygramy, jeśli ograniczymy się tylko do działalności naszej firmy, dlatego bardzo doceniam zaangażowanie naszych dostawców i partnerów w tę walkę. Cieszę się, że wspólnie pomagamy Bankom Żywności w ich działaniach na rzecz ograniczenia marnowania żywności, wspierając osoby potrzebujące w naszych społecznościach – mówi Martin Beháň,, dyrektor zarządzający Tesco w  Polsce.

Obecnie z Bankami Żywności współpracuje ponad 200 sklepów Tesco w Polsce. Jak informuje firma, do tej pory ofiarowała żywność, która wystarczyłaby do przygotowania ponad 8 mln posiłków. Tesco zobowiązało się także, że do 2020 roku wszystkie sklepy sieci w Europie Środkowej będą przekazywały nadwyżki żywności do lokalnych organizacji charytatywnych, aby wspomóc najbardziej potrzebujących.

Kolejną formą współpracy Tesco z Bankami Żywności jest coroczna ogólnokrajowa zbiórka żywności, organizowana przed Świętami Bożego Narodzenia od 2013 roku. W ramach zbiórki klienci mogą kupować i przekazywać produkty spożywcze, które za pośrednictwem Banków Żywności trafiają do lokalnych organizacji charytatywnych. Każdego roku Tesco dodatkowo przekazuje też darowiznę pieniężną o wartości 20 proc. zebranej żywności. W 2016 roku sieci udało się zebrać 101 ton żywności, o jedną czwartą więcej niż rok wcześniej. Wystarczyłoby to na przygotowanie 240,5 tys. posiłków.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.